Nadszedł wyczekiwany przez nowych uczniów naszej szkoły dzień 8 września 2023 roku. Z radością klasy pierwsze uczestniczyły w tradycyjnym, corocznym wyjeździe integracyjnym do Porzecza. Zapowiadał się słoneczny dzień, a tam czekała na nich wspaniała przygoda, przyjazne towarzystwo i wiele atrakcji. Zabawom towarzyszyła rywalizacja między równoległymi klasami, co miało zacieśnić więzi pierwszaków.

MicrosoftTeams image 6

Z radością powróciliśmy do tradycyjnych  wyjazdów integracyjnych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Na początku roku szkolnego zarówno uczniowie klas pierwszych, jak i drugich uczestniczyli w wyjeździe do Porzecza. Klasy drugie bawiły się 4 września, zaś klasy pierwsze tydzień później - 10 września.

PHOTO 2021 09 23 00 51 52 2

15 września 2017 roku, tradycyjnie w Porzeczu, "otrząsaliśmy" pierwszoklasistów. Pomimo kiepskiej pogody młodzież bawiła się świetnie integrując się w ramach zespołów klasowych. Zwycięzcą rywalizacji - podobnie jak w roku ubiegłym okazała się pierwsza a - czyli klasa humanistyczna.

OT

Dnia 9 września 2011 r. klasy pierwsze, ich wychowawcy i wybrani uczniowie klas trzecich wyjechali do Porzecza. Celem był integracyjny obóz przetrwania. „Koty” mieli założone uszy i ogon, oczywiście w barwach przypisanych każdej klasie.

01 6

Dnia 17 września 2010 r. odbyło się oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona prawowitych licealistów. Cała ta ceremonia została zaaranżowana w malutkiej miejscowośći zwanej Porzeczem. Wszystko zaczęło się od zbiórki uczniów przed szkołą o godzinie 8:00.

03 3

Dnia 25 września około godziny 8:10 uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami wsiedli do autokarów, by udać się w … nieznane, do Krainy Łowców Przygód.

Podróż trwała około pół godziny, po tym czasie przybyliśmy na miejsce, czyli do Leśnego Schroniska w Porzeczu.

38

Dnia 18 września 2008 roku, zgodnie z kilkuletnią tradycją "Sobieskiego" odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

01 5