Rozpoczął się czerwiec, a razem z nim uczniowie Sobieskiego kończą pierwszy rok i etap przygody z projektem Erasmus+ The Mystery Of Science. I choć nauka zdalna pokrzyżowała nam plany mobilności, nie odjęło to zabawy z przygotowanych przez koordynatorów aktywności. 

image004

Już w listopadzie wszyscy uczestnicy zaczęli od opracowania książki Andrzeja Sapkowskiego “Wiedźmin: Ostatnie życzenie”. Powstały wspaniałe plakaty, covery piosenek z serialu, materiały promujące i quizy. Wszystko po to, by przybliżyć bohaterów Wiedźmina i zachęcić pozostałych uczestników do lektury.  
 
W krótce po tym, drużyna Sobieskiego z sukcesem spróbowała swoich sił w poprowadzeniu lekcji matematyki w języku angielskim dla uczniów z Estonii, Czech, Finlandii oraz Chorwacji, tym samym kończąc etap przygotowań.

W ostatniej części pracowaliśmy już w drużynach międzynarodowych i pod czujnym okiem profesor Pallach, wszyscy wykonaliśmy escape room’y z wykorzystaniem kombinatoryki i prawdopodobieństwa na platformie Genial.ly. Przykład jednego z nich możecie zobaczyć poniżej.  
 
https://view.genial.ly/607b6d976dd96a0d4b4b5b74/interactive-content-group-6

Zaraz po nas pałeczkę przejęła drużyna estońska, przedstawiając swoją propozycję w postaci książki "Półbutek, Chrobotek i Mufek" autorstwa Eno Raud. Ta część, opierająca się na biologii, skierowana była ku pojęciom ekologii i dbania o środowisko oraz znaczeniu grzybów w naszym świecie. Po zapoznaniu się z materiałem w języku angielskim mieliśmy okazję zmierzyć się m.in. z hodowlą grzybów w ziarnach kawy. Obecnie zakończyliśmy przygotowanie biologicznych escape room’ów i mieliśmy szansę spotkać się wszyscy na ich wspólne rozwiązywanie. 
 
Mimo komplikacji związanych ze zdalnym i hybrydowym systemem nauczania we wszystkich szkołach partnerskich, udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane aktywności. Teraz pozostało jedynie wyczekiwanie kolejnych części rozpoczynających się we wrześniu oraz trzymanie kciuków za poprawę sytuacji epidemiologicznej, tak by nasze mobilności mogły dojść do skutku.

Oliwia Berlak 1C

 
Jeśli jeszcze nie wiecie na czym polega nasz projekt sprawdźcie co mówi o nim jedna z uczestniczek Maja Sikorska z klasy 1G 
 
https://youtu.be/c3hXW6qeWyo

 
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o naszym projekcie zapraszamy na nasz Twinspace: 
https://twinspace.etwinning.net/134164/home 
nasze materiały znaleźć możecie w zakładce pages 😊