W dniu 4 października 2021 roku nasze liceum po raz pierwszy wzięło udział w organizowanej cyklicznie przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim akcję bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

IMG 20211004 120102

Wśród celów przedsięwzięcia wymienić należy promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integrację środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie do sięgania po książkę w wolnej chwili.

Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i personel obsługi czytali książki lub czasopisma.

Na tę okazję biblioteka szkolna przygotowała do wypożyczenia chętnym osobom bogaty zestaw pozycji o zróżnicowanej tematyce.

Lekturze książek towarzyszyła muzyka nadawana przez szkolny radiowęzeł. Wyboru utworów dokonał Samorząd Uczniowski.

Należy nadmienić, iż od dwóch lat, „Przerwa na czytanie” jest także akcją o charakterze międzynarodowym.

W dniu bicia rekordu, w ramach mobilności projektu Erasmus+ The Mystery of Science, I Liceum Ogólnokształcące gościło nauczycieli i uczniów z Czech, Chorwacji oraz Estonii. Ogromnie cieszy, że Goście przyłączyli się do naszego wydarzenia i w przyjaznej przestrzeni czytelni oddali się lekturze książek w języku angielskim.

Mimo otaczającej nas rzeczywistości, w której świat z kartek książek przenosi się na czytniki, telefony oraz laptopy, zauważa się, iż papierowa jej wersja pozostaje nadal popularna i atrakcyjna w swej prostocie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w „Przerwie na czytanie”. Fotoleracja z wydarzenia dostępna na Fanpage'u biblioteki

W tym roku akcja została zapoczątkowana, a w kolejnym latach, mamy nadzieję, będzie kontynuowana.