Zapraszamy do „Sobieskiego”!
Należymy do prestiżowego grona najlepszych liceów w Polsce.

srebrne liceum 2023

Jesteśmy nowoczesnym liceum, ale naszą siłą jest 165-letnia tradycja, a priorytetem dbałość o wysoki poziom kształcenia w przyjaznej i twórczej atmosferze. W naszej szkole przygotujemy Cię do studiów na najwyższym poziomie, a jednocześnie rozwiniesz swoje pasje i zainteresowania, nawiążesz nowe przyjaźnie i będziesz doskonalić języki obce, biorąc udział w projektach międzynarodowych. Jesteśmy wielokrotnym beneficjentem projektów europejskich. Nasi uczniowie i nauczyciele wraz ze szkołami partnerskimi z Chorwacji, Czech, Estonii i Finlandii uczestniczyli w projekcie „The Mystery of Sience”, który skupiał się na wybranych zagadnieniach z matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz geografii. Z nami nie tylko uzyskasz wysoki wynik na egzaminie maturalnym, ale jeszcze zwiedzisz Europę i poznasz wspaniałych, otwartych i światłych ludzi.
Zachęcamy do wyboru klasy dwujęzycznej z językiem angielskim. Oprócz zwiększonej liczby godzin języka angielskiego w takiej klasie, będziesz mieć możliwość opanowania specjalistycznego słownictwa z zakresu geografii i matematyki. Nauczanie dwujęzyczne zapewni Ci lepsze przygotowanie do podjęcia nauki na wyższych uczelniach, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zagwarantuje wszechstronny rozwój, ułatwi zdobycie pożądanych na rynku pracy certyfikatów, a przede wszystkim da możliwość posługiwania się językiem obcym w sposób bardziej komunikatywny, płynny i naturalny, otworzy Cię na świat i poszerzy horyzonty.

dyrektor szkoły mgr Katarzyna Bojke

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nas, koniecznie zapoznaj się ze szkolnym kwartalnikiem Janina (Nr 1,Nr 2, Nr 3,  Nr 4Wydanie Okolicznościowe, Nr 5Nr 6 ,Nr 7 , Nr 8, Nr 9Nr 10) tworzonym przez uczniów i nauczycieli. Udanej lektury.

Proponujemy:

• możliwość zdobycia certyfikatów językowych Cambridge English B2 i C1,
  • udział w seminariach międzynarodowych w Niemczech, projektach Erasmus+ oraz eTwinning,
  • rozwijanie talentów aktorskich w szkolnym kole teatralnym „Prawie Lucki”
  • różnorodne zajęcia sportowe (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna i nożna, karate)
  • naukę języka niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego,
  • przygotowanie do konkursów i olimpiad, także artystycznych i muzycznych,
  • możliwość korzystania z multimedialnej auli i świetnie wyposażonej biblioteki z czytelnią i mediateką,
  • wykorzystanie iPadów na lekcjach,
  • dla aktywnych: wolontariat, Caritas, PCK,
  • zaangażowanie w działalność Samorządu Uczniowskiego, organizującego: wyjazdy, koncerty, projekcje, wyjścia, integracje, happeningi, noce kinowe, wieczory matematyczne.

Te wszystkie propozycje wynikają z naszego założenia, że „Sobieski” to więcej niż szkoła, to wspaniała życiowa przygoda.