Zapraszamy do „Sobieskiego”!

srebrne liceum 2023

Jesteśmy nowoczesną szkołą, która w swojej pracy opiera się na 166-letniej tradycji. W tym roku po raz pierwszy znaleźliśmy się w prestiżowym rankingu Szkół Olimpijskich 2024. Jako jedyna szkoła w powiecie wejherowskim możemy poszczycić się liczbą osiągnięć naukowych uprawniających nas do znalezienia się w gronie 200 Szkół Olimpijskich w Polsce.
Ponadto, otrzymaliśmy też tytuł Brązowej Szkoły w rankingu Perspektyw – najlepsze licea 2024. W 2023 uzyskaliśmy 100% zdawalność matury z wynikami powyżej średniej krajowej, wojewódzkiej i powiatowej.
Naszym priorytetem jest dbałość o wysoki poziom kształcenia, również w zakresie doskonalenia języków obcych, dlatego umożliwiamy uczniom zdobycie certyfikatów językowych. Ważne jest dla nas rozwijanie pasji i zainteresowań naszych uczniów, temu sprzyja przyjazna atmosfera, a także komfortowe warunki, w których możecie poszerzać swoją wiedzę: nowoczesne sale, pracownie przedmiotowe
Zależy nam, aby Każdy czuł się u nas akceptowany i dzięki temu mógł zrealizować swoje plany, czyli przygotować się do studiów na wybranym kierunku. Z nami nie tylko uzyskasz wysoki wynik na egzaminie maturalnym, ale będziesz mógł uczestniczyć w realizowanych w szkole projektach międzynarodowych, jak chociażby German Week, w których poznasz wielu wspaniałych ludzi i poszerzysz swoje horyzonty.
Wiemy, że podróże nie tylko kształcą, ale również zbliżają ludzi, budują więzi, dlatego przywiązujemy dużą wagę do organizowania wyjazdów.
Klasy pierwsze rozpoczynają swoją przygodę w “Sobieskim” od wyjazdu integracyjnego do Porzecza, gdzie mają możliwość poznać swoich rówieśników z klasy, wychowawcę, poznają swoje mocne i słabe strony, uczą się doceniać i akceptować siebie nawzajem.
A to tylko początek...Rozpoczynamy zwiedzanie od najbliższych miejsc, okolic: Gdańsk, Władysławowo, żeby wyruszać coraz dalej, jak chociażby do miasta Mikołaja Kopernika- Torunia, do Łodzi, Krakowa i obowiązkowo na kilka dni do Warszawy.
Od kilkunastu lat w grudniu organizujemy wyjazd do Berlina na jarmark bożonarodzeniowy, który nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz tych kilkudniowych, krótszych wyjazdów ważnym wydarzeniem dla każdej klasy trzeciej jest tygodniowa wycieczka klasowa. Najczęściej młodzież decyduje się na wycieczki autokarowe po Polsce, wybierając różne regiony kraju: Dolny Śląsk, Małopolskę, Podkarpackie regiony, ale nie brakuje też zapalonych miłośników gór, szukających ciszy, wędrujących szlakami górskimi i zatrzymujący się w schroniskach podczas wypraw w Bieszczady. Młodzież zachęcona wyjazdami z projektów Erasmus+ już kilkakrotnie zdecydowała się na zagraniczny wyjazd klasowy, m.in. do Berlina czy Włoch.
Zapraszamy więc do wspólnego podróżowania przez świat wiedzy i wokół nas!

dyrektor szkoły mgr Katarzyna Bojke

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nas, koniecznie zapoznaj się ze szkolnym kwartalnikiem Janina (Nr 1,Nr 2, Nr 3,  Nr 4Wydanie Okolicznościowe, Nr 5Nr 6 ,Nr 7 , Nr 8, Nr 9,  Nr 10,  Nr 11,  Nr 12 ,  Nr 13, Nr 14) tworzonym przez uczniów i nauczycieli. Udanej lektury.

 

 

0001