Dzięki współpracy biblioteki szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego z Powiatową Biblioteką Publiczną w Wejherowie 13 maja 2022 roku odbyło się spotkanie autorskie pani Olgi Dębickiej. Autorka książki „Podróżować znaczy żyć” jest reporterką, dziennikarką, a przede wszystkim podróżniczką z trzydziestoletnim doświadczeniem.

280825336 2989206078006599 7391348707207708186 n

Opowieści o podróżach autostopem na winobranie, obozy z harcerstwem, a także w celu zwiedzania i doświadczania kolejnych kultur wzbudzały w nas coraz większy zachwyt i w dużej mierze śmiech. Prawie każda historia była zwieńczona humorystycznym zakończeniem. Nie zabrakło też takich, które nie kończyły się tak dobrze. Przykładem niech będzie tutaj zgubienie przez p. Olgę paszportu bądź dotarcie na lotnisko z jednodniowym opóźnieniem.

Malownicze opowieści p. Dębickiej zwieńczone były zazwyczaj jakimś morałem dla autorki, a dla nas lekcją na przyszłość. Pani Olga przekazała nam dużą dawkę motywacji do zwiedzania świata oraz nauki języków obcych. Podziwiając kolejne zdjęcia i słuchając tych wszystkich niesamowitych historii nie mogłyśmy wyjść z podziwu. Pomimo ograniczenia czasowego spotkania, udało nam się poznać panią Olgę taką, jaką jest na co dzień – za co bardzo dziękujemy. A na koniec najważniejsze : spełniajcie marzenia! 

Paulina Woźniak, klasa 2d