„Luterek, Luterek/Luterek, ach, Luterek!
„Luterek pocieszy, pocieszy, gdy jest,
Lecz kiedy go ni ma
Samotnyś jak pies”

 

OPMFT XV 2021 287

Tak śpiewaliśmy podczas XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im.Adama Luterka, no i sprawdziło się! Jesteśmy smutni jak pies..                        Już w tym tygodniu mieliśmy poczuć zapach teatralnej garderoby, ujrzeć światła sceny, pooddychać teatrem, oglądać kolejne interesujące spektakle. W przerwach słuchalibyśmy naszych szkolnych muzyków, rozmawialibyśmy z jurorami i wymienialibyśmy wrażenia po każdym mniej lub bardziej ekscytującym przedstawieniu. W foyer Filharmonii Kaszubskiej obejrzelibyśmy także wystawy ukazujące dorobek sceniczny prof. Adama Luterka- patrona OPMFT oraz zdjęcia z poprzednich edycji przeglądu. W rękach ściskalibyśmy folder z programem oraz kolejne wydania gazetki „Świt” redagowanej przez naszych uczniów pod opieką prof. B. Płotki. Wieczorem zaproszono by nas na spektakl trójmiejskiego teatru albo na koncert. Zainteresowani rozwijaniem swego warsztatu młodzi aktorzy mogliby wziąć udział w warsztatach…. Poznalibyśmy także naszych rówieśników z całej Polski, z którymi spotkalibyśmy się także podczas wspólnego ogniska.

Moglibyśmy, gdyby nie przeciwności losu…
Kochani nasi najwierniejsi bywalcy Luterkowych spotkań oraz Wy, którzy w tym roku chcieliście do nas przyjechać! Tęsknimy za Wami, za Waszą energią, kreatywnością, humorem i zadumą nad światem. Tęsknimy, ale wierzymy, że uda nam się spotkać w przyszłym roku i obejrzeć spektakle inspirowane tekstami naszych Nobilistek.
Z niektórymi spotkamy się już w czwartek 17.XI. 2002 r. na perfromatywnym czytaniu wierszy W. Szymborskiej. Razem z Nią będziemy „obmyślać świat”. Serdecznie zapraszamy !