W piątek 25.11.2022 r. chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się pod opieką pani Natalii Kilińskiej na Uniwersytet Gdański do Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki, Wydział Filologiczny. Godzinne warsztaty „Shakespeare DIY” z dr Sylwią Dobkowską organizowane z okazji trwającej nocy Anglistów skupiające się na utworze “Romeo i Julia” spędzili w przyjaznej i kreatywnej atmosferze.

A5C2.tmp

Zajęcia były podzielone na trzy części: najpierw przypomnieli sobie treść XVI-wiecznego dramatu, a następnie podzieleni na grupy zajęli się pracą nad daną sceną z dzieła Shakespeara. Ich zadaniem było przeniesienie historii do alternatywnej rzeczywistości, zmienienie imion postaci, miejsca akcji i kontekstu. Uczniowie mieli następnie okazję zaprezentować swoje pomysły reszcie grupy i wykazać się swoimi niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi;) Podczas krótkich występów widzowie mogli przenieść się razem z Romeo i Julią do realiów kuchni MasterChefa, wojennej Ameryki, wieży Fiony czy mitologii nordyckiej. Każdy występ odebrany został entuzjastycznie przez  pozostałych. Po zakończeniu przedstawień każdy uczestnik dostał upominek w postaci torby płóciennej z logiem Nocy Anglistów, zakładkę do książki i znaczniki. Zadowoleni z nowego doświadczenia, uczniowie wykonali krok w rozwoju swojego języka angielskiego, kreatywności i współpracy w grupie.