Dnia 6 października 2018 roku odbył się IV Memoriał Pamięci Macieja Kanteckiego - wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, pasjonata kultury fizycznej i rekreacji ruchowej.

02

 Stu uczestników biegów rywalizowało na dystansach: 700 m, 1000 m i 2000 m w trzech kategoriach wiekowych. Zmagania sportowe, których celem była promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także upamiętnienie osoby Macieja Kanteckiego, miały miejsce w Parku Miejskim im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie. Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki i medale, które wręczali: Prezydent Miasta Wejherowa - Krzysztof Hildebrandt, Zastępca Prezydenta Miasta Wejherowa - Arkadiusz Kraszkiewicz oraz Dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie - Katarzyna Bojke. Impreza została zrealizowana w ramach projektu "Budżet Obywatelski".