W dniach 6-9 czerwca w Szczyrku odbywał się XXXVI Ogólnopolski Sejmik Matematyków organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Zaproszonych zostało 21 finalistów, którzy wcześniej przygotowali opracowanie wybranego zagadnienia z zakresu matematyki. Wśród nich znalazła się uczennica klasy II G - Katarzyna Kania, która pod opieką p. Iwony Kwidzińskiej przygotowała pracę na temat "Fizyka matematyczna/Matematyka fizyczna".

20190608 175335

Drugiego dnia Sejmiku uczestnicy zaprezentowali swoje prace. Wystąpienie Kasi na temat istnienia silnych zależności między matematyką a fizyką na płaszczyźnie sportowej na przykładzie czterech wybranych dyscyplin - hokeja na lodzie, koszykówki, wyścigów żużlowych i sportów lotniczych - zostało nagrodzone gromkimi brawami. Oprócz finału konkursu, uczniowie szkół średnich wraz z nauczycielami wzięli udział w licznych wykładach i warsztatach.

Mimo że Kasia nie została laureatką konkursu, to przeżyła twórcze cztery dni z matematyką wyższą. Na dodatek ma już pomysł na referat w przyszłorocznym Sejmiku Matematycznym. Już dziś życzymy owocnej pracy i super pomysłów!