Dzień Samorządu Szkolnego 2019 r był to dzień pozytywnych emocji. W tym czasie działo się dużo...
Klasy pod opieką wychowawców brały udział w rozmaitych konkurencjach  sportowych. Równolegle odbyłwał się II Szkolny Dzień PCK. Happening skierowany był do klas pierwszych i drugich naszej szkoły.

WP 20190618 12 15 55 Pro

Na rozgrzewkę członkowie Szkolnego Koła PCK zaprosili młodzież „Sobieskiego” do wspólnego tańca, przy dźwiękach muzyki belgijskiej. Następnie podzielono klasy na mniejsze zespoły i odprowadzono na punkty.
Na stacjach z pierwszą pomocą młodzież ratowała poszkodowanych w następujących przypadkach : zakrztuszenie, oparzenie, wypadek komunikacyjny, postępowanie przy osobie nieprzytomnej bez oddechu oraz przy napadzie drgawkowym. Na miejscu pokazu oceniano zaangażowanie oraz sposób wykonania powierzonego zadania. Ponadto młodzież świetnie bawiła się rozwiązując psychotesty. Zwieńczeniem upalnego dnia była konkurencja – zbijak wodny.

Całe przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem i aprobatą uczestników. Konkurencje przebiegały w bardzo przyjaznej i wesołej atmosferze, sprzyjającej integracji na wszystkich szczeblach
Dziękuję członkom Szkolnego Koła PCK: Bartkowi Baranowskiemu III F, Elizie Kunath i Natalii Klinkosz II A, Izabeli Mutke II C, Laurze Langa- Pobruckiej i Natalii Klawikowskiej II F, Paulinie Syldatk II B i Adrianowi Pienczke II B, oraz wszystkim którzy zaangażowani się w przygotowanie konkurencji  z zakresu pierwszej pomocy.
Zaczynamy nowy rok szkolny! Z entuzjazmem podchodzimy do nowych zadań i wyzwań. Jeśli
chcesz pracować z innymi dla innych, promować ideę humanitaryzmu… Zapraszamy!
Nauka pierwszej pomocy w ramach szkolnego koła PCK może być również fantastyczną okazją do… spotkań ze znajomymi i doskonałej zabawy.
Spotkanie organizacyjne - 07.10. 2019 r. na przerwie (9.45 – 10.30) w czytelni. 
                                                                                                                                                                                       Monika Wawrzyniak  -  opiekun szkolnego koła PCK

C