W ostatnim tygodniu października w liceum gościła grupa nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Moletai na Litwie. Celem wizyty był tzw. job shadowing czyli obserwacja pracy zagranicznej szkoły partnerskiej w ramach programu Erasmus+. Była to znakomita okazja do zapoznania się z polskim systemem edukacji, wymiany doświadczeń między  nauczycielami, a także poznania metod pracy oraz projektów realizowanych w szkole. Nauczyciele litewscy mieli też okazję poznania historii miasta oraz kultury regionu, a także spotkali się ze Starostą Wejherowskim, Gabrielą Lisius.

tytułowe

 

I LO w Wejherowie realizuje obecnie projekt mobilności nauczycieli Erasmus+. Przez dwa lata łącznie 28 nauczycieli bierze udział w kursach metodyczno-językowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Islandii i na Malcie oraz odwiedza szkoły w Chorwacji, Portugalii, Turcji, Francji i na Litwie. Nauczyciele doskonalą się w czasie ferii zimowych oraz wakacji.

https://telewizjattm.pl/dzien/2019-10-31/51791-nauczyciele-z-litwy-na-wymianie-w-wejherowie.html?play=on