14 lutego 2020 roku, około godziny 12:00 uczniowie klas I aG oraz I g wraz z opiekunkami - panią Lucyną Grzenkowicz i Natalią Kilińską - wybrały się do Dworku Sierakowskich w Sopocie, by zobaczyć premierę współczesnej wersji  „Dumy i Uprzedzenia”.

image007

„Friendly Relations” to sztuka autorstwa Jamesa Liggata wystawiana przez grupę Maybe Thearte Company w reżyserii Penny Shefton. Pełne humoru przedstawienie w języku angielskim opowiadało o losach rodziny Watson. Poruszało tematy relacji między domownikami, życia w szkole, dorastania oraz miłości, a wszystko to oprawione było klimatem codziennego życia brytyjskiej śmietanki towarzyskiej.

Zapewniamy jednak, że dramat oglądało się przyjemnie nie tylko w Walentynki, bowiem już tydzień później - 21 lutego, na ten sam spektakl udała się klasa 1a, pod opieką pani Joanny Herbasz i Małgorzaty Zaborowskiej.

Uczniowie obejrzeli również interesującą wystawę fotografii pani Marii Różańskiej, jednej z naszych matematyczek, przedstawiającą różnorodność i zachwycającą niezwykłość sopockich witraży, w większości wykonanych przez Ferdynanda Mullera z Quedlinburga, którego pracowni zawdzięczamy najpiękniejsze szklane dzieła z całego świata.

Natalia Szotrowska, I aG