25 lutego 2020 r. w szkole odbyła się konferencja podsumowująca projekt mobilności nauczycieli pt. „Sobieski” w Europie. Celem spotkania było zaprezentowanie dotychczasowych działań oraz podzielenie się doświadczeniem w aplikowaniu o dofinansowanie, a także realizacji projektu.

 

 DSC6823


„Sobieski” w Europie to kolejny projekt mobilności kadry edukacji szkolnej realizowany w naszej szkole. Jest to przedsięwzięcie wyjątkowe w skali kraju, jeśli chodzi o rodzaj planowanych działań, liczbę uczestników (33), mobilności (45) i krajów (12), a także kwotę dofinansowania (87.700 EUR). Wniosek został oceniony na bardzo dobrym poziomie, a wizyta monitorująca Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w grudniu 2019 potwierdziła wysoką jakość realizowanych działań.
Pani Starosta Gabriela Lisius otworzyła konferencję podsumowując projekty Erasmus+ realizowane w szkołach ponadpodstawowych powiatu wejherowskiego. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy nasze spostrzeżenia z wizyt w szkołach partnerskich w Chorwacji, Turcji, Portugalii, Francji i na Litwie. Na koniec pani dyrektor Katarzyna Bojke podzieliła się wskazówkami dla przyszłych wnioskodawców i beneficjentów programu Erasmus+.
Na konferencji obecni byli dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu wejherowskiego, a także pani Grażyna Grzymała z Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz pan Piotr Zubowicz z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Gościem specjalnym była Věra Pastorková z Gymnázium Třinec w Czechach, która w tym tygodniu odbywa job shadowing w naszym liceum.