W dniu 06.03.2020 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się w Wejherowie. 87695784 568217510570109 1293682980354523136 n

W turnieju finałowym wzięło udział cztery najlepsze zespoły, które zostały wyłonione po wcześniej rozegranych eliminacjach. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, która po raz trzeci z rzędu wygrała te zawody. Poziom rywalizacji stał na dobrym poziomie, a mecze były bardzo ciekawe. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone medalami i dyplomami, które wręczali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie - Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie ( Kajetan Ruth, Szymon Dziewior, Bartosz Bonarowski, Kamil Miarowski, Nikodem Nikrant, Jakub Pohnke, Jakub Woliński, Filip Labuda, Maciej Konkol, Dawid Ruth, opiekunowie zespołu – Bartłomiej Woźniak oraz Artur Śmielak)

II miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Wejherowie
III miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie
IV miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie
V miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi
VI miejsce – Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi
VII miejsce - Powiatowy Zespół Szkół w Redzie
VIII miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi