Dnia 24 września 2021 r. klasa 3d  wraz z panią Joanną Lekner miała mozliwość uczestniczenia w VIII Minikongresie Młodych Matematyków Polskich.

PHOTO 2021 10 04 13 18 47

Organizatorami Kongresu byli: Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, przy współudziale Kolegium Dziekanów i Dyrektorów jednostek posiadających uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk matematycznych. Podstwowym celem Minikongres Młodych Matematyków Polskich, było podtrzymanie kontaktu z uczniami zainteresowanymi matematyką. Podczas Konkresu odbyły się następujące wykłady:

Wykład 1: "Turystyka górska i matematyka: twierdzenie o górskiej przełęczy" (streszczenie), prof. dr hab. Wojciech Kryszewski (Politechnika Łódzka)

Wykład 2: "Dzielenie z resztą i ułamki okresowe" (streszczenie), prof. dr hab. Władysław Wilczyński (Uniwersytet Łódzki)

Wykład 3: "Ubezpieczenia a dyskryminacja" (streszczenie), prof. dr hab. Lesław Gajek (Politechnika Łódzka)

Wykład 4: "Geometria dźwięku" (streszczenie), dr hab. Antoni Pierzchalski (Uniwersytet Łódzki)