W piątek 8 października 2021 r. miała miejsce wyjątkowa uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego przebudowy, nadbudowy i rozbudowy Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie.

kopia ae

Wydarzenie miało niezwykłą oprawę nawiązującą do osoby patrona liceum Króla Jana III Sobieskiego. Aktorzy szkolnego Teatru Prawie Lucki odczytali dwie wersje aktu – współczesną oraz stylizowaną na epokę baroku, a podpisanie dokumentu nastąpiło przy akompaniamencie szkolnej orkiestry. Dziękujemy za obecność wszystkim gościom oraz przedstawicielom szkolnej społeczności, niestety okrojonej ze względu na obostrzenia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz do lektury okolicznościowego wydania szkolnego czasopisma Janina, w którym opisujemy trwającą rozbudowę z różnych perspektyw.