„Niech się kochają w dzień Narodzenia
Kamienie i drzewa, wszelkie stworzenia.
Niech się kochają w dzień Narodzenia,
Niech się kochać nie boją.”

 dsc8857

 Słowa pastorałki Ernesta Brylla wyśpiewane w auli w czasie „Świątecznego kolędowania” rozpromieniły wszystkich przybyłych 22 grudnia 2021 r. na koncert do naszego liceum. Na scenie stanęli uczniowie klasy 1 b, 2h i 3b oraz Pani Profesor Barbara Malawska i Pan Profesor Tomasz Lesner, który również dyrygował szkolną grupą kolędniczą. Wśród wykonanych utworów znalazły się tradycyjne, polskie kolędy oraz piosenki świąteczne. Utwory urzekały różnorodnością interpretacji i subtelnością wykonania. Wszyscy zgodnie twierdzili, że kolędowanie, będące już stałym elementem tradycji naszej szkoły, pozwala poczuć magię świąt. Któż bowiem potrafi oprzeć się atmosferze Bożego Narodzenia? Zapach choinki, blask świec, ciepło muzyki sprawiają, że stajemy sie lepsi, wrażliwsi i bardziej uważni na los drugiego człowieka.