Klasa biologiczno-chemiczna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski,

U nas kształcą się przyszli lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, weterynarze, fizjoterapeuci i diagnostycy laboratoryjni. Na zajęciach odkrywamy tajniki biologii i chemii, nie tylko od strony teoretycznej, ale także doświadczalnej, samodzielnie prowadząc eksperymenty i badania, takie jak sekcja ryby, badanie grupy krwi.
Tę zwiedzę, nie tylko praktyczną, ale i teoretyczną wykorzystujemy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. W klasach medycznych, wbrew ogólnemu przekonaniu, nie siedzimy tylko z nosem w książkach, ale bierzemy też udział w warsztatach plenerowych i praktycznych lekcjach w Błękitnej Szkole.
Współpracujemy z Wydziałami Biologii i Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i w ramach Tygodnia z Biotechnologią „Biotech Week” zaprosił nas - uczniów “biol -chemu” do swoich sal wykładowych i laboratoriów. Uczniowie maturalnych klas medycznych naszej szkoły wcielili się w młodych biotechnologów, którzy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przeprowadzali doświadczenia w profesjonalnych pracowniach.
U nas po prostu: dużo się dzieje!