Klasa matematyczno-fizyczna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka, język angielski,

Klasa o tym profilu charakteryzuje się kształceniem przyszłych studentów budownictwa, automatyki i robotyki, matematyki, fizyki, energetyki. Na zajęciach nie tyko omawiamy zagadnienia teoretyczne, ale przeprowadzamy doświadczenia, oglądamy pokazy i, co równie ważne, uczestniczymy w wycieczkach tematycznych, które wiążą się z poznaną na lekcjach teorią, między innymi do Narodowego Centrum Badań Jądrowych, czy obserwatorium astronomicznego.
W trakcie wycieczek poznajemy nie tylko prawa fizyczne, rządzące naszym światem, ale także sylwetki takich wybitnych naukowców jak Maria Skłodowska - Curie. Na jednym ze szkolnych wyjazdów do Warszawy, oprócz poszukiwania śladów Stanisława Wokulskiego z “Lalki “Bolesława Prusa, spacerowaliśmy po stolicy śladami naszej Noblistki.
Przy okazji kolejnego wyjazdu do Warszawy odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. niektórzy twierdzą, że bardzo podobne do naszego gdyńskiego “Experymentu", jednak zdaniem większości z nas, to opinie krzywdzące. Mieliśmy możliwość nie tylko zwiedzania i wykonywania samodzielnych doświadczeń dla “każdego”, ale uczestniczyliśmy także w specjalnie dla nas zorganizowanych warsztatach. Wszyscy byli też pod wrażeniem Kopernika – robota! To naprawdę było “Coś”! I chociaż Teatr Robotów był przeznaczony dla młodszej grupy wiekowej, to sama możliwość oglądania robotów na scenie większość z nas zafascynowała.
Oprócz wycieczek edukacyjnych uczestniczymy także w wykładach z fizyki, odbywających się na Politechnice Gdańskiej, a dzięki warunkom, jakimi dysponuje nasza szkoła, czasami wykładowcy z tej uczelni przyjeżdżają do nas.
Zdobytą na zajęciach, wykładach i wycieczkach wiedzę, wykorzystujemy biorąc udział w konkursach. Nasi najlepsi matematycy tworzą drużynę i biorą udział w “Pomorskich Meczach Matematycznych”, fizycy zaś uczestniczą w konkursach “Energetyka Jądrowa” i “Matematyka, Fizyka, Informatyka w Technice”.