14 marca 2017 roku nasze liceum odwiedziła jego absolwentka, wybitna polska himalaistka Kinga Baranowska. Jest ona zdobywczynią dziewięciu ośmiotysięczników. Jako pierwsza Polka weszła na szczyty Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzonga. W auli naszej szkoły odbyło się spotkanie, na które chętnie przybyli uczniowie zaciekawieni postacią Kingi Baranowskiej, chcący dowiedzieć się, jak to jest, zdobyć najwyższe szczyty świata.

13 7

Dnia 3 marca 2017 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyło się spotkanie z pisarzem Wiktorem Jerofiejewem, prozaikiem rosyjskim, autorem m. innymi powieści "Rosyjska piękność", "Dobry Stalin" czy "Ciało". W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni nauczyciele historii powiatu wejherowskiego. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania była Jadwiga Jędrej - historyk i wicedyrektor ILO, przy wsparciu bibliotekarki Marianny Predkiel i Mirosławy Niemczuk oraz polonistów i historyków ZSP nr 1.

01 14

7 grudnia 2016 r. sześć uczennic z naszej szkoły wzięło udział w spotkaniu z gdyńską pisarką Małgorzata Wardą, które odbyło się w Filii Miejskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Mariackiej. Wyjazd na spotkanie był nagrodą dla uczniów, którzy uzyskali najwyższą punktację w 2 teście Maratonu Czytelniczego "Na literackim szlaku", do którego nasza szkoła przystąpiła we wrześniu 2016 r.

04 4

"Podróż w krainę uśmiechu"
Są marzenia nie do zmarnowania
Warte choćby kilku drobnych słów
Chwila myśli, skrawek zdania
Aż uzbiera się na cud.

Każdy ma marzenia, ale tylko niektóre są "tak piękne, że przy nich kolorowa wstęga tęczy wydaje się być tylko czarno-białym paskiem na pięknym niebie" - mówi Polinka. Czyje to marzenia i kto je może spełniać, mogli się dowiedzieć uczniowie liceum "Sobieskiego", którzy 13 kwietnia 2016 roku zaprosili na spotkanie autorskie - Sylwię Pangsy-Kanię, mamę swego kolegi z klasy.

02 12

12 stycznia 2016 r. w auli ZSP nr 1 w Wejherowie zainaugurowano Rok Gerarda Labudy, którego 100 rocznica urodzin przypada w tym roku. Jako absolwent szkoły im Króla Jana III Sobieskiego często wspominał lata szkolne i podkreślał wysoki poziom nauczania oraz wychowania moralnego i patriotycznego. "Sobieski" był współorganizatorem tej uroczystości.

07 3

W piątek, 27 listopada 2015 r., w auli I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie odbyło się spotkanie z poezją Księdza Jan Twardowskiego pod tytułem "Z wizytą u księdza Jana". Zorganizowano je z okazji setnej rocznicy urodzin kapłana. Sylwetkę poety przedstawił młodzieży jego przyjaciel, znany aktor, Maciej Rayzacher.

20 1

W dniu 17 kwietnia 2015 r. w Liceum nr 1 w Wejherowie odbyło się spotkanie z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Sojusz zajmującej się rekonstrukcją żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej w latach 1968-1989 - reprezentowali je Panowie Krzysztof Wojtaś i Piotr Szczepanek, oraz Michał Radtke - uczeń klasy 2b.

01 13

W dniu 12 czerwca 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Lucynę Kurpiewską - historykiem i współautorką książki "Zatrzymane w kadrze" oraz autorką opowiadań, do których czerpie inspirację ze źródeł historycznych o Wejherowie. Inicjatorkami tego wydarzenia były panie bibliotekarki: Marianna Predkiel i Mirosława Niemczuk.

05 3

Dnia 4 czerwca 2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Wejherowie odbyło się spotkanie z pisarzem i absolwentem naszej szkoły Maciejem Kurpiewskim, na którym przedstawił nam prezentację pt. "Historia Wejherowa na fotografii".

03 10

Dnia 28 maja 2013 roku do naszej szkoły zawitała Pani redaktor Regina Osowicka, aby kontynuować rozpoczętą kilka miesięcy wcześniej prelekcję. Uczniowie pierwszych i drugich klas humanistycznych zebrali się w Galerii Obok, aby wysłuchać poruszających, a zarazem pouczających wspomnień związanych z regionem Wejherowa, a przede wszystkim z Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego.

02 10

Kto interesuje się lokalnymi twórcami nie musi się zastanawiać, kim jest Tadeusz Buraczewski. Ale nie wszyscy wiedzą, że… autor "Ironezji", "Igielnika" "V":

01.1