Czyniąc zadość wieloletniej tradycji „Sobieskiego” w czwartek oraz piątek (21 i 22 grudnia 2023 r.) przed świętami w auli naszego liceum odbyło się wspólne kolędowanie. Nauczyciele i uczniowie śpiewali utwory dawne i współczesne, zapisane w historii kolędy i niedawno powstałe pastorałki. Wszystkie wykonania urzekły oryginalnymi aranżacjami i interpretacjami. Niezwykłym wydało się także spotkanie dyrekcji szkoły, nauczycieli, nauczycieli seniorów, pracowników szkoły oraz uczniów. Ukazało bowiem wyjątkową więź łączącą pokolenia, z której słynie nasze liceum.

„Niech się kochają w dzień Narodzenia
Kamienie i drzewa, wszelkie stworzenia.
Niech się kochają w dzień Narodzenia,
Niech się kochać nie boją.”

dsc8857

20 grudnia 2019 r. był w „Sobieskim” czasem dzielenia się. Świętowaliśmy śpiewając kolędy, dzieląc się opłatkiem, ale także uczestnicząc w akcjach „Słodkie Święta” i „Wigilia bez plastiku” zainicjowanych przez Młodzieżową Radę Powiatu oraz Samorząd Uczniowski.  Uczniowie klas I pod kierunkiem pani Barbary Malawskiej i pana Tomasza Lesnera przygotowali koncert świąteczny, który wprowadził nas w świąteczną atmosferę.

dsc6152

21 grudnia 2018 roku cała społeczność szkolna świętowała nadchodzące Boże Narodzenie.

01

13 4

15 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem nauczycieli emerytów i całej społeczności szkolnej. Uroczystość została przygotowana przez klasę 1f pod opieką prof. Ewy Brzoskowskiej z udziałem chóru szkolnego i Pana Tomasza Fopke.

16

18 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem nauczycieli emerytów i całej społeczności szkolnej.

08 3

20 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem wicestarosty Jana Domańskiego, nauczycieli emerytów i całej społeczności szkolnej.

12 2

20 grudnia 2012 r. odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem wicestarosty Jana Domańskiego. Uczniowie zaprezentowali koncert kolędoraz krótkie przedstawienie baletowe. Spotkanie nauczycieli poprzedziło otwarcie izby tradycji Szkoły po generalnym remoncie. Przecięcia wstęgi dokonał wicestarosta wraz z przedstawicielamidyrekcji i nauczycieli seniorów.

06 3

22 grudnia 2011 roku odbyły się w naszej szkole tradycyjne spotkania wigilijne. Spotkania uczniów z wychowawcami w klasach poprzedził wspaniały koncert kolęd przygotowany przez chór szkolny pod dyrekcją prof. Ewy Rocławskiej.

13 3

6 grudnia 2011 roku, w Mikołajki odbył się w naszej szkole koncert kolęd. Każda z klas pierwszych, zostałą zobowiązana do przygotowania dwóch kolęd - jednej tradycyjnej, a drugiej dowolnej. Występy oceniane były przez organizatorów, pod przewodnictwem dyrekcji szkoły i prof. Małgorzaty Ruszkowskiej. Wspaniałe występy wprawiły wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.

13 2