Młodzież i nauczyciele liceum „Sobieskiego” mają zaszczyt zaprosić na koncert

„Ku dobru”

który ma być wyrazem naszej niezgody na zło, jakim jest nienawiść, pogarda

dla drugiego człowieka, krzywdzenia innych słowami i czynami.

Chcemy pokazać śpiewem, słowem i tańcem, że więcej w nas dobra niż zła.

Miejsce: aula naszego liceum

Czas: 8 luty 2019, godz. 17:00.

Drzwi otwarte dla wszystkich nieobojętnych!

Zapraszamy na XIX Bal Absolwenta,
który odbędzie się
2 lutego 2019 r. o godz. 20.00
w Zamku Jana III Sobieskiego w Rzucewie.
Koszt balu 225 zł/osobę uwzględnia oprawę muzyczną zespołu, uroczystą kolację (napoje procentowe we własnym zakresie), nocleg ze śniadaniem, przejazd autokarem i niepowtarzalną atmosferę spotkania.
Mile widziane są elementy stroju z epoki Króla Jana III Sobieskiego.

21 grudnia 2018 roku cała społeczność szkolna świętowała nadchodzące Boże Narodzenie.

01

Radość świętowania stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości towarzyszyła uczniom I Liceum Ogólnokształcącego, którzy 9 listopada mieli okazję uczestniczyć w uroczystym programie artystycznym.

04

30 października 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie po raz drugi odbyły się "Kaszubskie zaduszki", przygotowane przez uczniów uczęszczających na język kaszubski.

01

W październiku br. grupa osiemnastu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego po raz kolejny uczestniczyła w wymianie międzyszkolnej z Liceo Scientifico Girolamo Fracastoro w Weronie.

04

W dniach 6.10 - 14.10 Natalia Kin i Małgorzata Ruszkowska wzięły udział w szkoleniu dotyczącym nauczania sztuki i designu, które odbyło się w Colchester w Wielkiej Brytanii. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim i obejmowały między innymi zagadnienia związane z CLIL, czyli zintegrowanego nauczania języka obcego i przedmiotu, w tym wypadku powiązanego ze sztuką.

kin2018

14 października 1773 r. z inicjatywy Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego utworzona została Komisja Edukacji Narodowej. Na pamiątkę tego wydarzenia 14 października ustanowiony został Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji na auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie odbyła uroczystość obchodów Powiatowego Dnia Edukacji.

07

Dnia 6 października 2018 roku odbył się IV Memoriał Pamięci Macieja Kanteckiego - wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, pasjonata kultury fizycznej i rekreacji ruchowej.

02

Tegoroczne Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" S.Żeromskiego zostało włączone w cykl uroczystych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dobrze się stało, że można było zapoznać młodzież z problemami narodu po roku 1918, czytając utwór, który o tych czasach opowiada.