Dnia 7 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły zdobyli srebrne medale w Powiatowej Licealiadzie w Szachach.
Skład drużyny vice mistrzów powiatu był następujący: Przemysław Burchardt (kapitan drużyny), Radosław Składowski, Adrian Nowicki, Kamila Treder i Łukasz Barczak.
Zawody odbywały się w PZS nr 3 i uczestniczyło w nich 6 reprezentacji szkół z naszego powiatu. Zwycięzcami turnieju została drużyna PZS z Redy, a nam do zwycięstwa zabrakło tylko jednego punktu.

IMG 1557

W dniu 4.10.2019 na stadionie MOSiR w Redzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych biegach Przełajowych. Reprezentacja Chłopców po zaciętej rywalizacji zajęła III miejsce, zdobywając tym samym brązowe medale.

received 371022723774179 1

Dnia 4 października 2019 r. w auli odbyła się uroczystość otwarcia biblioteki po remoncie, na którą zaproszeni byli Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, przedsawiciele władz samorządowych, dyrektorzy wejherowskich szkół, projektantka wnętrza Agnieszka Narewska  oraz wykonawcy.. Pani dyrektor Katarzyna Bojke opowiedziała o inspiracjach przy tworzeniu nowej przestrzeni bibliotecznej, a także podziękowała wszystkim  osobom, które zaangażowane były w ten projekt. Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez uczniów "Sobieskiego", goście przeszli do wyremontowanego wnętrza.tort

Tradycyjnie wczesną jesienią, w dniu 5 października 2019 roku, odbył się Memoriał Pamięci Macieja Kanteckiego. Wspominaliśmy wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole, pasjonata kultury fizycznej i rekreacji ruchowej. Miejscem imprezy biegowej był Park Miejski im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze mimo nie najlepszej pogody.

D2C4v8O6P0Q0O1X5A7p034g540p6J9i2 f

W dniach 15 - 23 października 2019 roku w całej Europie odbywa się Tydzień Kodowania. We wtorek 8 października, w klasach informatycznych Pani Dorota Madej z gdańskiej firmy Cortland przeprowadziła warsztaty kodowania w języku Swift z użyciem aplikacji Swift Playground dostępnej na iPada.

07

Serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Absolwentów i Uczniów do wzięcia udziału w V Memoriale Macieja Kanteckiego.

Profesora Kanteckiego ("Kozę") nauczyciele i uczniowie pamiętają jako wspaniałego, skromnego człowieka, doskonałego organizatora imprez sportowych, sprawiedliwego nauczyciela, konsekwentnego wychowawcę i pasjonata swojego zawodu.

Upamiętnijmy tę postać biorąc udział w biegu, który odbędzie się w sobotę, 5 października 2019 roku, w Parku Miejskim w Wejherowie.

Więcej informacji

27 września uczniowie klasy 3c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z zakresu fizjologii roślin i zwierząt na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Po wizycie w Muzeum Inkluzji w Bursztynie młodzież podzielona na dwie grupy: „botaniczną” (warsztaty - Zielona fabryka – jak roślina produkuje cukier) i „zoologiczną” (zajęcia – Zobaczyć komórkę nerwową, czyli w jaki sposób barwi się mózg) ruszyła do laboratoriów Katedr - Fizjologii i Biotechnologii Roślin oraz Fizjologii Zwierząt i Człowieka.

IMG 20190927 103202815

„Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność/Krzewić się może tylko mierność”.
Słowa A. Asnyka towarzyszyły  uczestnikom Narodowego Czytania polskich nowel, które odbyło się  dnia 7 września br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć władz samorządowych: Starosty i Wicestarosty Wejherowskiego: p. Gabrieli Lisius  i p. Jacka Thiela.

05

Dnia 19 września 2019 r.na zaproszenie biblioteki szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z naszą absolwentką, tegoroczną maturzystką – Karoliną Joachimczyk. Spotkanie odbyło się w "Galerii Obok" w kameralnej atmosferze.

DSC4102 1

Informujemy, że zebranie rodziców odbędzie się we wtorek, 17 września 2019 r. wg następującego harmonogramu:

• godz. 17:00 spotkanie rodziców uczniów klas I z Dyrektorem Szkoły oraz Gronem Pedagogicznym na sali gimnastycznej, a następnie zebrania z wychowawcami w salach
  • godz.18:00 zebranie rodziców uczniów klas II i III z wychowawcami w salach
  • godz.18:30 zebranie Rady Rodziców w auli