Teatralny Pasjans to projekt GTS. Celem projektu jest pobudzenie pasji, integracja różnych środowisk, włączenie osób i grup wykluczonych społecznie, przywrócenie im godności i dumy z własnych osiągnięć. Doprowadzenie do twórczego spotkania światów, które w dzisiejszych czasach zbyt często mijają się bez słowa - mówi Anna Ratkiewicz, koordynatorka projektu. - Choć na co dzień jesteśmy różni - w Teatralnym Pasjansie mówimy tym samym językiem - tego samego tekstu teatralnego, wcielając się w te same role. Ten projekt uczy nas wszystkich szacunku do siebie nawzajem. I pokazuje, że każdy człowiek ma do zaoferowania światu coś absolutnie niepowtarzalnego.

odyseja

Wielu jest obserwatorów życia, ale niewielu przygląda mu się z należytą uwagą. Niewielu też potrafi snuć na jego temat refleksje. Umiejętność ta jest trudniejsza, kiedy myśli chce się zamknąć w artystycznej formie. Nasi uczniowie to potrafią! Dowodem są nagrody zdobyte przez młodzież „Sobieskiego” w XV Wejherowskim Konkursie Literackim „Powiew Weny”.

Oliwia Plichta

Nietypowa to konferencja, skoro ani nie była jak co roku podsumowaniem Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. A.Luterka, ani nie odbyła się w naszej auli „na żywo”. Pandemia zmienia nie tylko nasze zwyczaje. Jeżeli nie mogła być poLuterkową konferencją, realizującą temat przewodni każdego przeglądu teatralnego, trzeba było znaleźć inny temat. Źródłem inspiracji w tym roku był projekt UG „Betweetn.Pomiędzy”. Uczestnicy webinarów omawiali funkcjonowanie teatrów w czasach totalnej pandemii, a więc problem nam - organizatorom OPMFT – bardzo bliski.

MicrosoftTeams image 20

Rok 2020 kończymy fantastyczną wiadomością – nasza szkoła została obdarowana 24 nowymi laptopami HP, w które zostanie wyposażona sala 78.

laptopy z Delkom'u

Hojnym darczyńcą jest firma delkom. Serdecznie dziękujemy!!!

Rôczimë serdeczno zazdrzëc na Nasz Kaszëbsczi Gòdowi projecht. Młodzëzna przërëchtowała w nim jinfòrmaceje ò Gòdach. Są òdjimczi, arkile, filmë, pòrzekadła a téż memë!

Artikel projekt

Mónika Lidzbarskô,

Szkólnô.

Informuję, że 24 grudnia 2020 r. szkoła będzie zamknięta.

Katarzyna Bojke

Lista uczniów zakwalifikowanych do stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2020/2021

W tym roku obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę wydarzeń nazywanych Grudniem 70. To jedno z najtragiczniejszych zdarzeń w historii PRL. Warto pamiętać, że to właśnie Grudzień 1970 roku wpłynął na cały szereg przemian, nazywanych Sierpniem 80, a powstanie pomnika poległych wówczas robotników było jednym z 21 postulatów zgłoszonych przez gdański Międzyzakładowy Komitet Strajkowy.

Grudzien 1970 pomnik w Gdyni k

Mùszimë dac do wiédzë, że nasze dwie ùczónczi Ewelina Pelowskô i Karolëna Òkrój wzãłë ùdzél w Kònkùrsu Recytatorsczim wiérztów a fraszków Ewë Warmòwsczi. Je nama mileczno bò Kònkùrs tikôł sã Wòjewódzczégò Krézu, a pierszi w nim plac dobëła Karolëna.