Nadzieja bywa , jeśli ktoś wierzy- twierdzi Czesław Miłosz. Nadzieję mieliśmy, wyjeżdżając na Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny „Miłosz w oczach młodych Pomorzan” , który odbył się w Sopocie 5 grudnia br.

LUTEREK 2019 21

Co w „Luckach” piszczy? Ci którzy chcą grać na scenie, muszą ćwiczyć swe umiejętności. Wiedzą o tym tegoroczni uczestnicy warsztatów teatralnych, jakie odbyły się w ramach  XVII Sopockich Spotkań Teatralnych.

nowy

Ale było u nas dzisiaj mikołajkowo! Nasze szkolne korzytarze zapełniły się zeszą eflów, śnieżynek i pomocników Mikołaja. Dziękujemy wszystkim za wspólne zdjęcie, wyglądaliście przecudownie! Dzięki Wam, mogliśmy poczuć w szkole magię nadchodzących świąt. Mamy nadzieję, że znaleźliście dzisiaj w butach same słodkości.

DSC5861

Dnia 4 grudnia 2019 r. wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas uczestniczyły w III Integracyjnym Spotkaniu Dzieci i Młodzieży "KASZUBIADA" w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Uczennice swoją obecnością sprawiły uczestnikom Kaszubiady wiele radości i przyczyniły się do wzajemnego poznania i integracji. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych oraz kulinarnych.

1b

29 listopada 2019 r. uczniowie klasy 2c z nauczycielem Dorotą Kuchanny-Ardigo’ salę lekcyjną zamienili na salę wykładową na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, by wysłuchać dwóch interesujących wykładów: „Zmysłowe bakterie” dr hab. prof. UG Mariana Sęktasa i „Entomologia sądowa” dr Marty Zakrzewskiej.

IMG 20191129 112550

Dnia 25.11.2019 w Kartuzach odbył się półfinał XX WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY SPORTOWEJ W DRUŻYNOWYM tenisie stołowym chłopców . Nasza reprezentacja w składzie : Przemysław Dosz , Mikołaj Mazurkiewicz, Patryk Płomin i Radosław Składowski zajęli II miejsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

received 571493670345349 1

We wtórk, 26 lëstopadnika Ana Mëszka z klasë 2d bëła na Kònkùrsu Méster bëlnégò czëtaniô pò kaszëbsku.

Były to eliminacje powiatowe, gdzie spora część dzieci i młodzieży uczącej się języka regionalnego w szkole walczyła o awans do finału wojewódzkiego Konkursu.

79184843 746640305815005 2504549615328559104 n

Mamy przyjemność zaprezentować wam skład samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2019/20. Będziemy robić wszystko co w naszej mocy, abyście mile i ciekawie spędzali czas w szkole. Liczymy również na owocną współpracę z klasami

IMG 20191123 163145 444 1

Przewodniczący- Kamil Miarowski IIg/2018
Zastępca przewodniczącego- Eliza Kunath IIa/2018
Sekcja sportowa- Kamil Trocki IIf/2018
Sekretarz- Błażej Pionk IIe/2018
Komisja kultury i rozrywki- Artur Szelągowski Iag/2019

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO II STOPNIA (REJONOWEGO)

KONKURSU CHEMICZNEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

ORGANIZOWANEGO PRZEZ POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY W GDAŃSKU

Wejherowski Konkurs Literacki „Powiew Weny” został rozstrzygnięty. 15 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce uroczystość wręczenia nagród. Od wielu lat wśród uczestników tego konkursu jest silna grupa uczniów I Liceum Króla Jana III Sobieskiego. Prace zarówno w kategorii poezja, jak i proza miały odwoływać się do słów Lwa Tołstoja „Czas to szansa dla wolności”. Oceniało je szacowne jury, któremu przewodniczył współczesny prozaik Daniel Odija. W nagrodzonych pracach komisja dostrzegła wrażliwość i talent ich autorów oraz niebanalną umiejętność kreowania rzeczywistości literackiej.

5dcd9e49d9739 o