W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. w auli naszego liceum odbył się koncert zatytułowany „Ku Dobru”, który połączyliśmy z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za liczną obecność i zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z koncertu.

83316982 2578119572409164 1501115976467349504 o

Z radością informujemy, że nasi uczniowie Katarzyna Kania, Wiktoria Nawrocka, Paweł Wilczewski, Piotr Żurawski i Paweł Szankin zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu MATEMATYKA, FIZYKA I INFORMATYKA W TECHNICE.

„BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!”

Finał 28.Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie.
Nauczyciele i uczniowie „Sobieskiego” zapraszają na koncert „Ku dobru”, który odbędzie się 12 stycznia br. w auli liceum, w godz.16:00-18:00.

Dziękujemy uczniom, którzy systematyczne odwiedzają naszą bibliotekę i wypożyczają książki. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie sprawdzili, jakie ciekawe tytuły można znaleźć na naszych półkach.

13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 3c z nauczycielem biologii, Dorotą Kuchanny-Ardigo’, uczestniczyli w wykładzie neurobiologa Marcina Kowalskiego „Fitness mózgu - podróż po Złote Runo” na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najlepsze życzenia
niech czas świąteczny (i nie tylko)
będzie czasem dzielenia się miłością,
dobrocią i tym, co w nas najlepsze.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie

Zapraszamy na XX Bal Absolwenta,
który odbędzie się  8 lutego 2020 r. o godz. 20.00
w Dworku Mechelinki.

Koszt balu 249 zł/osobę uwzględnia oprawę muzyczną Dj,
uroczystą kolację (napoje procentowe we własnym zakresie),
nocleg ze śniadaniem, przejazd autokarem i niepowtarzalną atmosferę spotkania.

więcej informacji na stronie SALO

20 grudnia 2019 r. był w „Sobieskim” czasem dzielenia się. Świętowaliśmy śpiewając kolędy, dzieląc się opłatkiem, ale także uczestnicząc w akcjach „Słodkie Święta” i „Wigilia bez plastiku” zainicjowanych przez Młodzieżową Radę Powiatu oraz Samorząd Uczniowski.  Uczniowie klas I pod kierunkiem pani Barbary Malawskiej i pana Tomasza Lesnera przygotowali koncert świąteczny, który wprowadził nas w świąteczną atmosferę.

dsc6152

To było wspaniałe przeżycie! W czwartek (12.12.2019r) w Wejherowskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty teatralne, w których uczestniczyła klasa humanistów z kl. Ia G. Zajęcia prowadzone pod okiem założyciela Teatru Brama, a jednocześnie reżysera spektakli - Daniela Jacewicza- miały nie tylko wzbogacić naszą wiedzę o współczesnym teatrze, ale i wyposażyć nas w konkretne umiejętności.

tytułowe

W poniedziałek 16.12.2019 roku klasa I cG brała udział w wykładach zorganizowanych w ramach „Młodzieżowych spotkań z medycyną” w auli Atheneum Gedanense Novum – GUMed. Organizatorami spotkania byli dr hab. med. Tomasza Zdrojewskiego prof. nadzw. GUMed, dr n. med. Łukasza Wieruckiego oraz dr n. med. Romana Budzińskiego (Wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku).