Za nami dopiero tydzień nauki, a już pierwsze sukcesy! Niezawodne, jak zawsze, nasze szkolne pisarki zostały laureatkami XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości „Lipa”.

Jak informują organizatorzy „w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 509 autorów, w tym 114 uczniów szkoły średniej. Wśród 332 nadesłanych prac licealistów znaleźli się też nasi uczniowie. Jury pod przewodnictwem Tomasza Jastruna postanowiło uhonorować drukiem w „lipowym” almanachu tradycyjnie sto tekstów stu autorów, „którzy wyróżnili się świeżością, odbioru rzeczywistości, obiecującym warsztatem literackim lub nawet stworzeniem własnej wizji świata przedstawionego w utworze”.
W tym almanachu znajdą się opowiadania Bogusi Merc (kl.III g) oraz Oliwii Lejman (kl.IIb). 18 października obie laureatki wraz z rodzicami odbiorą w Bielsku-Białej nagrody i almanach ze swymi utworami. Po ich powrocie przekażemy informację uroczystości.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!