4 listopada 2019 r. odwiedził naszą szkołę dr Zygmunt L. Ostrowski, absolwent rocznik 1951. Usłyszeliśmy opowieść o życiu człowieka, który po ukończeniu studiów medycznych w Polsce i Francji otworzył własny ośrodek naukowy zajmujący się problematyką odżywiania i rozwoju dziecka, prowadził akcje humanitarne na całym świecie, publikuje książki, współpracował z najróżniejszymi organizacjami światowymi, dyplomata i mediator.

 DSC5231

Dzięki jego negocjacjom udało się ocalić życie zakładników w jednym z objętych wojna krajów Afryki. Poliglota władający biegle siedmioma językami, w tym chińskim i arabskim.Konsultant Światowej Organizacji Zdrowia. Społecznik niosący pomoc humanitarną dzieciom z krajów Trzeciego Świata. Opowieść o znalezieniu obozu w rejonie Polataka z 8 tysiącami chłopców w wieku od 5 do 15 lat, których wojna zastała daleko od domów, poruszyła wszystkich słuchających. Dzieci przebywały pod opieką ok. 30 dorosłych osób, cierpiały głód. Dr Ostrowski zorganizował akcję humanitarną, ale oprócz ubrań, leków i żywności , przywieziono także pędzle, farby i karton do rysowania. Powstały barwne, bez śladu wojny, obrazy, przedstawiające bezpieczny świat. Na całym świecie promuje malarstwo dzieci doświadczonych wojną w Sudanie. Za pomoc dzieciom - ofiarom wojny w Sudanie został uhonorowany Orderem Uśmiechu.
Podczas całego spotkania nasz gość podkreślał , że zawsze należy dążyć do spełniania marzeń, nie poddawać się przeciwnościom i wówczas można osiągnąć sukces.
Spotkanie zakończyło się zaproszeniem grupy 20 uczniów do Paryża.

_DSC5143
_DSC5144
_DSC5149
_DSC5164
_DSC5180
_DSC5195
_DSC5214
_DSC5218
_DSC5222
_DSC5227
_DSC5229
DSC_0017
DSC_0018