Zgodnie z tradycją jesienną porą ( w tym roku w październiku) trzy klasy medyczne: 2c, 2e i 3e oraz ich opiekunowie, panie: Monika Antoniuk, Hanna Kalota , Dorota Kuchanny- Ardigo, niezastąpiona od lat Ewa Miziarska (brała udział w wyprawie klasy 2c i 2e) i Beata Płotka wzięły udział w zajęciach Błękitnej Szkoły we Władysławowie. Nasi Uczniowie uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach i terenówkach.

002

 

Zajęcia z „Różnorodności świata owadów” umożliwiły zapoznanie się ze zwyczajami różnych grup owadów, wysłuchanie opowiadanych z olbrzymią pasją historii z życia tych stawonogów. Największe wrażenie na wszystkich zrobiła możliwość bezpośredniego spotkania z olbrzymim ślimakiem o imieniu Ziemniak, czy wzięcie na ręce karaczanów madagaskarskich. Bardzo zajmujące okazały się warsztaty „Niezwykłe życie nietoperzy”, podczas których Młodzież zapoznała się ze zwyczajami tych niezwykłych ssaków, dowiedziała się wiele o gatunkach występujących na terenie Polski oraz liczebności i miejscach występowania ich populacji w Wejherowie. Podczas terenowych zajęć „Bałtyk – żywe laboratorium przyrody” oraz „Tajemnice porostów” Uczniowie mieli możliwość oznaczania znalezionych organizmów. Teraz już każdy będzie wiedział co spotyka na plaży w lecie a uczniowie klasy 2e będą mogli z powodzeniem oznaczać porosty spotkane w lesie czy w parku. Klasa 2e miała również przyjemność brać udział w zajęciach w Fokarium na Helu. Uczniowie zapoznali się z „naszymi fokami” oraz z florą i fauną Bałtyku. Młodzież miała możliwość zobaczenia w jaki sposób zanieczyszczanie środowiska niszczy miejsca życia i życie zwierząt.


Podczas wyprawy do Błękitnej Szkoły jak co roku był czas na spacery pustymi plażami i podziwianie naszego morza. Wieczorami zaś odbywało się pieczenie kiełbasek i śpiewy z gitarą przy ognisku (Pani Profesor Płotka i 3e).
Mamy nadzieję że w przyszłym roku wyprawa będzie co najmniej tak samo udana !!!

001
002
003
004
005
006
007
008
009
010
011
012
013
014
015
016
017
018
019
020
021
022