Klasy medyczne: 2e i 1bG pod opieką pań: Moniki Antoniuk i Marioli Klein 16 listopada wzięły udział w laboratorium organizowanym przez Pomorski College Medyczny.

IMG010

Zajęcia odbyły się na GUMedzie i dotyczyły witamin i oksydantów. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z warunkami i możliwościami pracy w laboratorium GUMedu. Samodzielnie przeprowadzali reakcje chemiczne korzystając z nowoczesnego sprzętu. Pod fachową opieką doktorantów analizowali uzyskane wyniki i zdobywali wiedzę przydatną w przyszłości zarówno do rozwiązywania zadań na maturze jak i w życiu codziennym.
W tym roku szkolnym były to pierwsze zajęcia w ramach Pomorskiego College Medycznego, ale obserwując zapał i chęci Uczestników do zdobywania nowych umiejętności i poszerzania wiedzy, na pewno nie ostatnie.