logotyp ILO wejherowo srebro kwadrat

Lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

W dniu 22.07.2021r. na kontach kandydatów w systemie "Nabór" pojawi się informacja o zakwalifikowaniu się do odpowiedniej preferencji. Imienne listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną umieszczone na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

Kadydaci, którzy chcą kontynuować naukę w naszej szkole powinni:

1. W dniach 23 - 30 lipca 2021r. (do godz 15:00) dostarczyć oryginały dokumentów.
  2. W dniach 23 - 28 lipca 2021 r. złożyć zamówienie na czapeczkę, która jest elementem stroju galowego ucznia "Sobieskiego" i będzie potrzebna w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

Rozmiar czapeczki jest oczywiście uzależniony od obwodu głowy, więc najlepiej zamawiać czapeczkę osobiście.

Koszt czapeczki wynosi 35 zł - wpłata przy składaniu zamówienia.

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru naszego szkolnego kwartalnika „Janina”. Zobaczcie, czym żył „Sobieski” w ostatnich tygodniach roku szkolnego.

Okładka Janina nr 4 VI 20212

W wakacyjnych (na)strojach tegoroczni absolwenci odebrali świadectwa maturalne.

test15

Najlepsi maturzyści Sobieskiego, tj. Oghenetega Oyeye, Liliana Guenther, Kamil Trocki, Martyna Czynszak, Kinga Grabe, Natalia Gostomska, Oliwia Lejman, Julia Milewczyk i Bartosz Sobczak  zdali  egzaminy maturalne ze średnim wynikiem powyżej 90%. Aż pięćdziesiąt osób uzyskało przynajmniej z jednego zdawanego egzaminu maksymalny wynik, czyli 100% punktów możliwych do uzyskania.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie Waszej edukacji!

Odbiór świadectw maturalnych - 5 lipca 2021 r

Aula:
10:00 - klasy 3d, 3f, 3g
11:30 - klasy 3e, 3c, 3b, 3a

sala nr 4:
11:30 - semestr 6c (LOD)

Absolwenci lat ubiegłych i osoby skierowane przez OKE - odbiór świadectw w sekretariacie (bibliotece) od godziny 13:00

Obowiązują maseczki, dezynfekcja, własne długopisy.

Wejście na aulę od strony ulicy Bukowej (wejście A)

„Wakacje, znowu są wakacje, na pewno mam rację, wakacje...” - śpiewał przed laty Kabaret „OTTO” i choć minęło wiele lat od premiery tej piosenki, i dziś jej słowa są aktualne. Właśnie rozpoczęły się WAKACJE:) Ostatniego dnia roku szkolnego 2020/2021 wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami, by uroczyście wręczyć im świadectwa, dyplomy oraz nagrody. Dziękowali sobie wzajemnie za współpracę i zaangażowanie, wyrozumiałość i optymizm, nadzieję i wsparcie. Miło było patrzeć na gesty przyjaźni i szacunku.

img e7510

W dniu 22 czerwca 2021 roku w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali Dzień Sportu. W programie znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe, w których rywalizowały ze sobą poszczególne klasy.

img 20210622 wa0021

,

Fala upałów umożliwiła nauczycielom w Sobieskim realizowanie alternatywnych pomysłów na prowadzenie lekcji. Jak się okazuje, można efektywnie uczyć się również na świeżym powietrzu - w pamięci i uczniów, i nauczycieli z pewnością zapiszą się literackie debaty i seminaria przeprowadzone na szkolnych trybunach, grillowanie połączone z dyskusjami w językach obcych, grupowe projekty piknikowe...

pod chmurką 1

Drużyna Odysei Umysłu wraz z nauczycielami trenerami odebrała gratulacje z rąk Starosty Wejherowskiego, Pani Gabrieli Lisius. Drużyna zdobywając Tytuł Mistrzów Polski Odysei Umysłu uzyskała prawo do reprezentowania naszego kraju podczas światowego finału konkursu w USA, na którym zajęła 7 miejsce (na 33 drużyny w 3 kategorii wiekowej).

OU tytułowe

Na chwilę przed wakacjami, 17 czerwca 2021 r., uczniowie klas medycznych mieli okazję uczestniczyć zdalnie w wykładzie „Choroba Alzheimera i szczurzy model tego zaburzenia”. Wykład online poprowadziła mgr Joanna Dunacka z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

zdj002

Dnia 17 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbył się Charytatywny Kiermasz Ciast dla Inki Grzywacz. Pod patronatem Szkoły Podstawowej w Bolszewie "Sobieski" zbierał środki na leczenie i rehabilitację Inki, która zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

P 20210617 093112