W dniu 11 maja 2019 r. w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie, o godzinie 9.00 rozpoczęły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.W zawodach wzięło udział osiem zespołów z powiatu wejherowskiego w dwóch kategoriach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi na ośmiu stacjach urazowych oraz rozwiązać test z wiedzy o pierwszej pomocy i Międzynarodowym Czerwonym Krzyżu. Dla drużyn była również przygotowana „strefa fun”, która także podlegała ocenie.

WP 20190511 14 29 43 Pro

W tegorocznych eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kat. poezja śpiewana uczennica II A Anna Ebertowska wraz z zespołem SOG (I.Styba-Holajn, J.Missima, M.Mazurkiewicz) zajęła III miejsce, natomiast nasza absolwentka Maja Stefaniszyn  II miejsce w tej samej kategorii.

DSC1810

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2019 r. szkoła będzie nieczynna.

W ramach unijnego projektu “ Working in Europe - Europolitan Ways into the Future”, uczennice naszej szkoły, Michalina Kruszyńska i Zofia Freund z klasy IIF miały okazję odbyć międzynarodowe staże. Obydwie zdecydowały się na wyjazd do Niemiec.

IMG 20190424 WA0000

IMG 20190410 102820 resized 20190429 070043323

27 marca br w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego  w Wejherowie odbył się Powiatowy Przegląd Teatrów Jednego Aktora “Dotyk teatru”. W zmaganiach brali udział uczniowie szkół powiatu wejherowskiego. Nasz uczeń Marcel Pańko kl. III C zdobył II miejsce i uznanie jurorów.

sukcesy artystyczne 2

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów!

W dniach 4-6 kwietnia w Warszawie odbył się III, centralny etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Pierwsza część polegała na napisaniu rozprawki lub pracy interpretacyjnej, a dwa dni później osoby, które uzyskały co najmniej 20 z 30 punktów, wzięły udział w części ustnej. Kasia Kania, uczennica klasy IIG, zwycięsko przeszła przez wszystkie kolejne etapy i jako jedyna z województwa pomorskiego uzyskała zaszczytny tytuł laureata. Gratulujemy Kasi oraz jej nauczycielce języka polskiego – pani Natalii Kin!

DSC3542

W związku z możliwą od dnia 8 kwietnia ogólnopolską akcją strajkową nauczycieli Starosta Wejherowski informuje, że wszystkie szkoły i placówki oświatowo-wychowawcze prowadzone przez Powiat Wejherowski będą otwarte i dostępne dla swoich uczniów – dzieci i młodzieży. Dyrektorzy szkół gwarantują uczniom bezpieczny pobyt i opiekę z możliwością modyfikacji planu zajęć dydaktycznych w sytuacji nieprzewidywalnych rozmiarów strajku.

W związku z ewentualnym strajkiem części pracowników szkoły rozpoczynającym się 8 kwietnia 2019 roku, zajęcia mogą odbywać się wg zmienionego planu. O szczególach zajęć poinformujemy za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz na tablicy ogłoszeniowej w szkole w piątek, 5 kwietnia 2019 roku.

Kolejne sukcesy! II miejsce dla Kingi Witschenbach oraz III miejsce dla Damiana Jancy w III Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Energetyce Jądrowej. Gratulacje dla zwycięzców oraz pani Barbary Kołodziej.

sukces Damiana i Kingi

W prima aprilis, w naszej szkole odbyła się uroczystość związana ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest na całym świecie 23 kwietnia. Święto bierze swój początek od czasów, kiedy to każdy mieszkaniec Katalonii w dniu świętego Jerzego-patrona tego regionu- obdarowywał swoich bliskich książkami i różami. DSC2538