Paweł wspaniale poradził sobie z częścią pisemną etapu finałowego zajmując bardzo wysokie 11 miejsce w Polsce i najwyższe w Okręgu Gdańskim, co jako jeden z dwóch uczestników naszego Okręgu dało mu awans do etapu ustnego, w którym wywalczył tytuł Laureata!

MicrosoftTeams image 2024 04 21T225013.504

5 lutego 2022 r. odbył się Okręgowy etap XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Nasz uczeń klasy ekonomicznej - Szymon Bochentyn ( 3fG) zajął 3 miejsce w okręgu, oraz uzyskał 28 wynik na skalę kraju, co-miejmy nadzieję - zapewni mu awans do etapu centralnego. Ponadto, Szymon znalazł się wśród nagrodzonych za najlepszą pracę badawczą. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za awans do finału!

PHOTO 2022 02 07 12 12 37

W dniach 10-11 lutego 2024 r. czworo naszych najlepszych młodych geografów - Paulina Woźniak z 4d, Paweł Lilla i Maciej Szydlik z 4h oraz Kamil Rębisz z 3d godnie reprezentowało szkołę w etapie okręgowym L Olimpiady Geograficznej. Paweł Lilla doskonale poradził sobie z niezwykle trudną częścią pisemną (w której uzyskał trzeci najwyższy wynik w okręgu!) oraz ustną, dzięki czemu znalazł się w gronie najlepszych olimpijczyków w okręgu gdańskim. Oczekując na decyzje Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej, które zostaną opublikowane po weryfikacji testów, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za awans do etapu centralnego ( finałowego).

Image 6

Z radością informujemy, że uczennice naszej szkoły ( klasa ekonomiczna) Anna Myszke i Julia Pendowska z klasy III d awansowały do II etapu XLVII Olimpiady Geograficznej. Obie z bardzo wysokim wynikiem ( Ania zdobyła 90/100 pkt- jest to szóste miejsce w województwie).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność w etapie II, który odbędzie się w lutym, oraz awans do finału ogólnopolskiego.

zdj001

W dniu 24 listopada 2023 roku, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu organizowanym przez ośrodki anglistyczne z całej Polski, czyli Nocy Anglistów (https://nocanglistow.pl/uniwersytet/ug). W ramach tej inicjatywy oddziały dwujęzyczne klas 3c i 4h wraz z kilkoma uczniami klas 4g i 3d pod opieką Pani Natalii Kilińskiej oraz Pani Olgi Aleksandrowskiej wyruszyły do Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki na Uniwersytecie Gdańskim.

20231124 115537

Dnia 26 lutego uczniowie klasy 2D - o profilu ekonomicznym

( realizująca geografię w zakresie rozszerzonym ) pod opieką pań Małgorzaty Ruszkowskiej i Justyny Makowskiej-Bedynek udali się do Władysławowa.

zdj007

Bardzo wysoki poziom prezentowali recytatorzy biorący udział w tegorocznej edycji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa - podkreśliło jury. W finale zmierzyło się 47 recytatorów. Kornelia Garstka z klasy 1 g zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Kornelia G

27 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w finałowym etapie konkursu "Matematyka bez granic". W całym kraju do konkursu przystąpiło 18 691 tysięcy uczniów z klas 8 szkół podstawowych i pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.

zdj007

W dniach 21-24 kwietnia 2022 w gdyńskim III LO odbyły się zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej. Nasz uczeń klasy 3fG o profilu ekonomicznym- Szymon Bochentyn wywalczył tytuł i medal Finalisty XLVIII Olimpiady Geograficznej, zapewniając sobie tym samym zwolnienie z matury z geografii (za którą otrzyma wynik 100%) oraz bonusy w rekrutacji na różne kierunki studiów.
Gratulujemy ogromnego sukcesu !

PHOTO 2022 04 24 21 29 03

W dniu 12 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole mecz matematyczny. Jest to forma zawodów matematycznych angażująca drużyny z różnych szkół ponadpodstawowych.