Wielki Maraton Czytelniczy to ogólnopolski konkurs dla uczniów, którzy kochają książki i chcą rozwijać swoją wiedzę o literaturze. W tegorocznej edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczyło 940 uczniów z 100 szkół. Jest nam szczególnie miło, iż nasi uczniowie znaleźli się w gronie nagrodzonych uczestników. Tytuł laureata zdobyli Mateusz Dziadowicz i Piotr Dziadowicz, a tytuł finalisty Agata Bojka. Gratulujemy!!!

20240617 113646

Marek Wenta

Płyną obłoki w niebieski rejs
W błękit głęboki, w przestrzeni sens
Skąd je sprowadza odwieczny wiatr
I gdzie wędrują, gdzie pędzą tak.
I chociaż dłużej nam trzeba żyć
Flotą obłoków musimy być
J.Reiser

Nasze liceum może poszczycić się wieloma absolwentami, którzy sławią swoją Alma Mater i czynami, i słowami. Do tych niezwykłych absolwentów należy Marek Wenta - kapitan Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, maturzysta z roku 1967 r. Towarzyszył naszym artystycznym przedsięwzięciom od roku 2019, najczęściej w roli aktora czytającego teksty literackie lub opowiadającego młodzieży o swych morskich przygodach. Zawsze szarmancki, zawsze pełen humoru i chęci nawiązywania nowych kontaktów. Zawsze pytający o to, co nowego w szkole i kiedy będzie mógł przyjść, by coś poczytać. Aktorskie zainteresowania rozbudził w Nim prof. A. Luterek i pozostał im wierny do końca.
Niestety, o czym informujemy z wielkim bólem, Pan kapitan opuścił statek życia i popłynął „w niebieski rejs”. Wiemy jedno, w naszej pamięci pozostanie na zawsze i zawsze będzie na Niego czekać wolne miejsce wśród czytających.

System Nabór - Wniosek

Oferta szkoły

14.06.2024r. minął termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły.

Obecnie  istnieje możliwość zmiany złożonego wniosku jak i złożenia nowego wniosku.

Na tym etapie cała procedura odbywa się elektronicznie.

Komplet dokumentów papierowych ( spis znajduje się tutaj) należy dostarczyć do komisji rekrutacyjnej w dniach 03.07.2024r. – 05.07.2024r. w godzinach 9:00-15:00.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły tel. 58 672 24 58 ( w godz. 9:00-15:00)

W ramach przedsięwzięcia kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierało swoje ulubione książki.

IMG 20240612 124130

11 czerwca 2024 roku klasa 2e wraz z członkami Szkolnego Koła Elektronicznego wzięła udział w wycieczce do Gdańska, do firmy Synopsys. Dzięki uprzejmości Pana Adama Klawikowskiego (absolwenta naszej szkoły z 2006 roku) dowiedzieliśmy się w jaki sposób wykonuje się układy półprzewodnikowe (w technologiach do 2nm) w jednej z najnowocześniejszych firm tej branży na świecie. Poznaliśmy tajniki projektowania i testowania elementów elektronicznych występujących w wielu urządzeniach z naszego otoczenia: smartfonach, tabletach, komputerach, telewizorach i samochodach.

Szkolne Koło Elektroniczne w firmie Synopsys

Dnia 11 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Hotelarsko -Gastronomicznych w Gdyni odbył się finał IX Wojewódzkiego Konkursu " Wiedza o Regionie". Nasza uczennica z klasy 1d ( profil mat-geo) - Malwina Cholawo wykazała się bardzo szerokim zakresem wiedzy o województwie pomorskim i wywalczyła II miejsce.

9fd3e69f bb8a 45e6 897d 3a3ace06c643

„Człowiek zawsze jest miejscem spotkania”. Te słowa ks. J.St. Pasierba można odnieść do spotkania z wykonawcami jego poezji podczas XXVIII Pomorskiego Festiwalu Poetyckiego w Pelplinie, gdzie pojawili się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych lubiący recytować, śpiewać lub pisać poezję, inspirując się poezją księdza.

Pelplin 2024.3jpg

Czas akcji: 23 maja 2024 r. Wieczór ciepły, majowy.

Miejsce akcji: peron dalekobieżny w Gdańsku Oliwie.

To tu odbywa się inauguracja projektu „PANTOGRAF”.

Pantograf 2

W dniu 3.06.2024 r. na stadionie Miejskim w Rumi odbyła się Powiatowa LIcealiada Lekkoatletyczna. Reprezentanci naszej szkoły stanowili dość znaczną grupę uczestników, co przerodziło się na dość dużą liczbę medali.

IMG 20240603 135416

Z końcem maja pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Włoch i tym samym zakończyliśmy nasz udział w programie Erasmus+ z szkołą w Weronie.

IMG 4751 1

Wysoka Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego przyznała naszej szkole tytuł Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2024. Ogólnopolski Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP to zestawienie wyników szkół ponadpodstawowych w społeczno – prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych.
2024.srebro 002

W dniach 23.04.2024-26.04.2024 roku w ramach realizacji programu Erasmus+ uczestniczyliśmy w projekcie Job Shadowing. Odwiedziliśmy Liceum Ogólnokształcące z oddziałami klas dwujęzycznych w miejscowości Alpedrete, bardzo malowniczej prowincji Madrytu w Hiszpanii.

39418b59 94fe 4ad2 95f9 2fe9dfaa8a4d