Z końcem maja pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Włoch i tym samym zakończyliśmy nasz udział w programie Erasmus+ z szkołą w Weronie.

IMG 4751 1

Jak już wcześniej pisaliśmy w marcu spędziliśmy wspaniały tydzień w Weronie mieście Romea i Julii gdzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez naszych hostów i ich rodziny. Mieliśmy okazję zobaczyć jak prowadzi się lekcje w liceum Fracastoro i poznaliśmy włoski system edukacji, lecz najwięcej czasu poświęcaliśmy na poznanie się i zawieranie przyjaźni. Dano nam możliwość na zapoznanie się z włoską kulturą i tradycjami co było niezwykłym przeżyciem.
W maju nastał moment rewizyty gdy to Włosi przyjechali z wizytą do nas do Wejherowa. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać ponownego spotkania. Po powitaniu z Panią Dyrektor pokazaliśmy im nasze liceum i codzienny plan dnia gdy uczestniczyli z nami w lekcjach. W kolejnych dniach zwiedzili z nami Wejherowo, Gdańsk, Toruń, Gdynię oraz Sopot. Pokazaliśmy im najważniejsze zabytki Trójmiasta, wytłumaczyliśmy czym jest Solidarność oraz dzięki wizycie w Europejskim Centrum Solidarności mogli poznać kawałek histori Polski. W czasie wizyty w Toruniu przybliżyliśmy im postać Mikołaja Kopernika oraz tradycję toruńskich pierników, które wspólnie wyrabialiśmy w czasie warsztatów. Prócz zajęć w szkole uczestniczyliśmy też w zajęciach w Centrum Nauki Experyment gdzie wszyscy mieli szansę świetnie się bawić i uczyć przez doświadczenia. Ostatniego dnia ich pobytu spotkaliśmy się wraz z nauczycielami i rodzicami w szkole na podsumowaniu projektu gdzie opowiedzieliśmy rodzicom o naszym tygodniu przez krótkie prezentacje z każdego dnia tygodnia projektowego. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie, ponieważ dzięki niemu poznaliśmy cudownych ludzi, z którymi zawarliśmy przyjaźnie na całe życie, mimo tego, że jesteśmy z innych narodowości i innych kultur. Wszyscy możemy powiedzieć, że ta wymiana zostanie w naszych sercach na całe życie.