A jednak udało się! Pandemia nie pokrzyżowała planów maturzystów, którzy 29 maja 2022 roku mieli okazję uczestniczyć w uroczystym balu maturalnym, wieńczącym edukację w Liceum Sobieskiego.

MicrosoftTeams image 42

Choć termin imprezy musiał zostać przesunięty ze względu na liczbę zachorowań, nie odbyła się więc tradycyjna studniówka, absolwenci postanowili ożywić zwyczaj sprzed czterdziestu lat i świętować zakończenie trudów egzaminacyjnych w tanecznej formie. Jak zwykle bawiliśmy się w hotelu „Faltom”. Jak zwykle rozpoczęliśmy też pięknym polonezem. Bal rozpoczęliśmy przywitaniem gości i toastem, który wzniosła dyrektor, Katarzyna Bojke. Słowa powitania i podziękowań skierowali do zebranych także przedstawiciele uczniów i rodziców. Były łzy wzruszenia, kwiaty i uściski. Był też i tort. A potem wspólna zabawa do białego rana.
Nie byłoby balu, gdyby nie wielka praca rodziców, którzy dokładali wszelkich starań, by wszystko odbyło się zgodnie z planem. To nasza Wielka Trójka- pani Kwaśniewska, pan Matyk i pan Lieske. To dzięki nim udało się maturzystom wejść w dorosłe życie tanecznym krokiem. Jak wspaniale było uczestniczyć w tej pięknej imprezie!