W środę 24 maja 2023 r. klasa pierwsza, o profilu humanistycznym udała się na wystawę pt. ,,Widziane” do  Wejherowskiego Centrum Kultury. W ramach ekspozycji podziwiać mogliśmy tak wybitnych twórców jak: Salvador Dali, Rafał Olbiński czy Zdzisław Beksiński. Nie zabrakło również wspaniałych, lokalnych artystów, jak: Katarzyna Żukowska, Piotr Karski czy Karol Formela, których dzieła wystawiane były w galerii Filharmonii Kaszubskiej na przestrzeni lat.

MicrosoftTeams image 57

Mieliśmy także możliwość rozmowy z kustoszem i kuratorem wystawy, panem Karolem Formelą, którego prace również były wywieszone w galerii. Autor przedstawił nam genezę powstania swoich dzieł. Ekspozycja ta ukazała nam różnorodność stylów malarskich oraz ich zmian, które dokonywały się na przestrzeni lat. Było to naprawdę interesujące i pouczające wydarzenie, podczas którego nauczyliśmy się wielu ciekawych rzeczy, dotyczących kierunku bliskiego naszemu profilowi.

Martyna Baranowska 1 g