baner 366 x188 003

„Bez szkolnych uprzedzeń” pod takim hasłem odbędzie się wspólne czytanie powieści „Nad Niemnem” E.Orzeszkowej. Będziemy chcieli zachęcić (poprzez etiudy teatralne, prezentację fragmentów ekranizacji filmowej, wzorcowe czytanie oraz wybór najważniejszych wątków) do zapoznania się ze szkolną lekturą ( ta zawsze budzi opór ze strony ucznia!), a tym samym do odkrywania bogactwa formy i treści tej pozytywistycznej powieści. Bystrzy słuchacze znajdą wiele uniwersalnych wątków.

 

Zapraszamy do auli I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie dnia 9 września br. w godz. 9:00-11:30.

Czytać będą przedstawiciele władz samorządowych: Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski,
Jacek Thiel- Wicestarosta, Krzysztof Sapieha- zastępca wójta gminy Gniewino, Katarzyna Bojke- dyrektor I LO, nauczyciele, uczniowie liceum wraz z rodzicami, członkowie Teatru „Prawie Lucki” oraz zaproszeni goście: Paulina Angel, Jacek Bruhn, Alicja Chojecka, Maksymilian Chojecki, Agnieszka Ewald, Franciszek Formella, Angelika Gruba, Jakub Korthals, Karol Mazurkiewicz, Jolanta Piastowska, Anna Urmańska, Wojciech Stanisławczyk, Łukasz Piekut, Nikodem Bladowski, kpt. Marek Wenta, Maciej Wenta, Amelia Wicka, Maciej Wysocki.

Prezentację nt. twórczości E. Orzeszkowej przedstawią: Mateusz i Piotr Dziadowicze.
Oprawę muzyczną przygotowała prof. Beata Płotka wraz z Zuzanną Sową.
Dawne pieśni zaprezentują: Marta Piastowska, Izabela Wawrzyniak, Nikodem Bladowski