W dniach 31.07.2023-11.08.2023r. nauczycielka matematyki p. Anna Joachimiak brała udział w kursie językowym „Erasmus+ General English Language Training” zorganizowanym przez Atlas Language School w Dublinie.

IMG 20230806 WA0031 1

 

W zajęciach uczestniczyłam w międzynarodowej grupie składającej się z uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli, pielęgniarki oraz psychologa z różnych krajów, w tym z Włoch, Hiszpanii, Francji, Turcji, Japonii i Korei Południowej.

Zajęcia były podzielone na dwie części, każdą prowadził inny nauczyciel, co było bardzo ciekawym doświadczeniem. Podczas lekcji doskonaliłam moje umiejętności w czterech obszarach: mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie, ze szczególnym naciskiem na komunikację. Podczas kursu w szczególności uporządkowałam swoją wiedzę w zakresie gramatyki oraz otworzyłam się na komunikację z ludźmi mówiącymi z różnym akcentem.

Brałam również udział w popołudniowych zajęciach, były one nastawione na prowadzenie dyskusji na bardziej zaawansowane tematy dotyczące przyszłości, kultury, sztuki czy serialu Black Mirror.

W ramach kursu poznawaliśmy historię i kulturę Irlandii. Wzięłam udział w wycieczce śladami najważniejszych pomników i miejsc w Dublinie oraz warsztatach nauki tradycyjnego tańca irlandzkiego. Zaproszeni zostaliśmy również na pełen wrażeń spektakl River Dance. Ponadto odwiedziłam Muzeum Emigracji oraz Little Musem of Dublin. Podziwiałam naturę wyspy odwiedzając Howth i Killiney. W niedzielę wybrałam się na wycieczkę do Irlandii Północnej. Wstrząsające było dla mnie to, że w Belfaście istnieją tzw. bramy pokoju, aby utrzymać bezpieczeństwo w mieście.

Podczas pobytu w Dublinie miałam okazję rozmawiać z nauczycielami z innych krajów europejskich na różne tematy, m.in. związane z edukacją, ochroną środowiska, zmianami kulturowymi i tolerancją itd.

Wyjazd do Irlandii oraz udział w kursie na długo zostaną w mojej pamięci, zwłaszcza, że wzmocniły moją motywację do pracy oraz własnego rozwoju.

 

 Anna Joachimiak