23 lutego 2024 r.  obchodziliśmy dzień upamiętniający naszego patrona - Jana III Sobieskiego. Coroczne obchody i celebracja tego dnia stały się tradycją naszego liceum, podczas której nie tylko wspominamy wielkiego króla Polski, lecz także doskonale się bawimy.

 DSC6948

Organizatorem tegorocznych obchodów był profesor Marcin Graczyk, a w prowadzaniu uroczystości pomogli: Weronika Krauze, Zuzanna Sikorra, Alicja Czoska, Liwia Konkol oraz Kacper Łukasiewicz. Na samym wstępie gości powitała para królewska, dzięki której mogliśmy poczuć się jak w epoce baroku. Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu z wiedzy o naszym patronie, który wygrała klasa 2f. Na podium znalazły się również klasy 2g oraz 2a. Po wynikach pierwszego konkursu odbył się pokaz strojów z epoki baroku. Wszyscy przebrani uczniowie zaprezentowali swoje kreacje, a zwycięzcę wyłoniła komisja, w składzie: Marta Byczk, Julia Klein, Kamil Rębisz oraz Mikołaj Syrewicz. Miss nadwornej mody barokowej została Natalia Wojnarowska z klasy 2a.

Po wysłuchaniu kilku ciekawostek o Janie III Sobieskim, przeszliśmy do części rozrywkowej i koncertów. Najpierw na scenie zawitał zespół Mistaken, w składzie: Miłosz Sobczak, Adrianna Klinkosz, Igor Nielek, Kacper Obiegło oraz Agata Laskowska. Grupa zaprezentowała swój autorski utwór pt. "Typical Guy”, a także cover utworu "NieWolność". Kolejnym zespołem był LAST, w składzie: Jędrzej Kwaśnicki, Bartosz Dołżyński, Jonasz Kwaśnicki, Martyna Magulska oraz Kacper Petryna, który również zaprezentował swój autorski utwór pt. “OFF THE GROUND”. Swą obecnością zaszczycił nas także zespół Achat, w składzie: Maria Vlasenko, Ignacy Styba-Holajn, Jan Missima, Mikołaj Mazurkiewicz oraz Tymoteusz Żywicki.

Relacja video na kanale Youtube

 

Weronika Krauze