W dniu 12.03.2024 roku w hali sportowej PZS nr 2 w Wejherowie odbyły się Finały Powiatowej Licealiady w Koszykówce Chłopców.

IMG 20240312 121924

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, awans do finału uzyskały następujące zespoły: PZS nr 1, PZS nr 2, PZs nr 3 i PZS nr 4. Do finałów przepisano wyniku zespołów, które rywalizowały w grupach i tak zespoły Sobieskiego i Elektryka miały już na swoim koncie po jednym zwycięstwie, natomiast zespoły Budowlanych i Samochodówki przystąpiły do finałów z jedną porażką. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, nie zabrakło emocji i dramatycznych zwrotów akcji. W ostatnim meczu decydującym o zwycięstwie w całej rywalizacji spotkały się zespoły Sobieskiego i Elektryka. Mecz finałowy przebiegał falami, jeden zespół zdobywał przewagę, po czym drugi ja niwelował.  W ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z PZS nr 2 w Wejherowie, którzy wygrali Powiatowa Licealiadę.

Nasz zespół -PZS nr 1 - Sobieski zajął drugie miejsce - zdobywając srebrne medale, podium uzupełnił zespół Budowlanych - PZS nr 3.
Skład: Czoska Adam (4b LO), Czuczeło Maciej (3e LO), Grądziel Mateusz (2f LO), Kanka Hubert (2e LO), Karsznia Dominik (2b LO), Ptach Paweł (3e LO), Tomczyk Maksymilian (3c LO), Zabłoński Piotr (3e LO), Zaleśny Szymon (4h LO) – Trener: Artur Śmielak, Bartłomiej Woźniak