20 marca 2024 roku uczennice naszej szkoły wybrały się do Przedszkola Specjalnego PZKS w Wejherowie, aby wziąć udział w warsztatach głośnego czytania dzieciom.

IMG 20240320 105340

Przedszkole Specjalne PZKS, w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczestniczy w programie „Czytające przedszkola” i chętnie otwiera się na wszystkie chętne osoby, które chcą spędzić czas na głośnym czytaniu maluchom.

Wychowankowie Przedszkola chętnie słuchali czytanych przez nasze uczennice bajek, oglądali i omawiali ilustracje w książkach. Lektura przeplatała się z zabawą i wzajemnym poznawaniem się.

Wbrew pozorom, czytanie dzieciom wcale nie jest takie łatwe. Wymaga wiele uwagi, empatii, cierpliwości, umiejętności podążania za tokiem myślenia dziecka tak, aby odnaleźć się w jego świecie.

Dziękujemy za tę niecodzienną okazję pani Katarzynie Roszman, koordynatorowi programu „Czytające przedszkole”.