W środę, 19 czerwca, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, która była doskonałą okazją do podsumowań dokonań uczniów „Sobieskiego”.

zakończenie roku201819

 

Największym sukcesem tego roku było zdobycie tytułu Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego przez Kasię Kanię z klasy IIg, która udowodniła, że uczeń klasy politechnicznej może być również znakomitym humanistą. Dwie drużyny Odysei Umysłu dotarły do etapu ogólnopolskiego, gdzie zabrakło dosłownie paru punktów do finału europejskiego. Rok ten był też czasem niezwykłej aktywności artystycznej uczniów, którzy brali udział w przeglądach i warsztatach teatralnych, a nawet stworzyli własny musical i założyli zespół muzyczny.
Uczniowie „Sobieskiego” łączyli pracę nad rozwojem intelektualnym z pracą nad tężyzną fizyczną zdobywając laury w licznych zawodach sportowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Jednocześnie stawiali sobie bardzo ambitne cele – aż 26 uczniów przystąpiło w tym roku do certyfikatów Cambridge English (FCE i CAE).
W tym roku sporo podróżowaliśmy: w sumie zorganizowano aż 7 wyjazdów zagranicznych w ramach różnych projektów europejskich – do Niemiec (Otzenhausen, Bad Marienberg i Backnang), Włoch (Werony i Rzymu), Hiszpanii (Mostoles koło Madrytu). Grupa młodzieży z koła Europejskiego miała niepowtarzalną okazję wziąć udział w obradach Euroscoli w Parlamencie Europejskim w Strasbourgu.
Pani dyrektor Katarzyna Bojke serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom i wychowawcom, a także pogratulowała uczniom ich sukcesów, również w imieniu Starosty Wejherowskiego. Świadectwa z wyróżnieniem zdobyło aż 73 uczniów, a średnia szkoły wyniosła powyżej 4. Gratulujemy i życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!