Zgodnie z tradycją jesienną porą ( w tym roku w październiku) trzy klasy medyczne: 2c, 2e i 3e oraz ich opiekunowie, panie: Monika Antoniuk, Hanna Kalota , Dorota Kuchanny- Ardigo, niezastąpiona od lat Ewa Miziarska (brała udział w wyprawie klasy 2c i 2e) i Beata Płotka wzięły udział w zajęciach Błękitnej Szkoły we Władysławowie. Nasi Uczniowie uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach i terenówkach.

002

 

Zajęcia z „Różnorodności świata owadów” umożliwiły zapoznanie się ze zwyczajami różnych grup owadów, wysłuchanie opowiadanych z olbrzymią pasją historii z życia tych stawonogów. Największe wrażenie na wszystkich zrobiła możliwość bezpośredniego spotkania z olbrzymim ślimakiem o imieniu Ziemniak, czy wzięcie na ręce karaczanów madagaskarskich. Bardzo zajmujące okazały się warsztaty „Niezwykłe życie nietoperzy”, podczas których Młodzież zapoznała się ze zwyczajami tych niezwykłych ssaków, dowiedziała się wiele o gatunkach występujących na terenie Polski oraz liczebności i miejscach występowania ich populacji w Wejherowie. Podczas terenowych zajęć „Bałtyk – żywe laboratorium przyrody” oraz „Tajemnice porostów” Uczniowie mieli możliwość oznaczania znalezionych organizmów. Teraz już każdy będzie wiedział co spotyka na plaży w lecie a uczniowie klasy 2e będą mogli z powodzeniem oznaczać porosty spotkane w lesie czy w parku. Klasa 2e miała również przyjemność brać udział w zajęciach w Fokarium na Helu. Uczniowie zapoznali się z „naszymi fokami” oraz z florą i fauną Bałtyku. Młodzież miała możliwość zobaczenia w jaki sposób zanieczyszczanie środowiska niszczy miejsca życia i życie zwierząt.


Podczas wyprawy do Błękitnej Szkoły jak co roku był czas na spacery pustymi plażami i podziwianie naszego morza. Wieczorami zaś odbywało się pieczenie kiełbasek i śpiewy z gitarą przy ognisku (Pani Profesor Płotka i 3e).
Mamy nadzieję że w przyszłym roku wyprawa będzie co najmniej tak samo udana !!!