Licealiści z wejherowskiej jedynki wygrali konkurs "Kibicuj Mistrzom" organizowany przez drużynę mistrzów Polski - Asseco Prokom Gdynia. 23 stycznia 2013 roku na życzenie uczniów szkołę odwiedzili: Jerel Blassingame, Łukasz Koszarek, Mateusz Ponitka i Adam Hrycaniuk.

40

W pierwszej części spotkania uczniowie przedstawili osiągnięcia sportowe swoich idoli, następnie wzięli gości w krzyżowy ogień pytań. Dotyczyły one zainteresowań koszykarzy, pracy z trenerem, czasu przeznaczanego na treningi, rodzaju ćwiczeń wykonywanych w ich trakcie. Nie zabrakło również pytań o życie prwyatne a także o mistrzów, którzy są dla koszykarzy wzorem do nasladowania.

W dalszej części spootkania zawodnicy Prokomu poprowadzili mini trening i pokazali kilka efektownych zagrań. Zorganizowali także konkurs rzutów wolnych, w którym oczywiście lepsi okazali się goście.

Na zkończenie spotkania koszykarze wręczyli uczniom drobne upominki związane z ich wspólną pasją. Szkolni fani otrzymali autografy od swoich ulubiuonych sportowców i uwiecznili imprezę wspólnym zdjęciem