W dniu 25.05.2016 roku w ZSP nr1 w Wejherowie odbył się Dzień Spotu Szkolnego połączony z wizytacją obiektów szkolnych przez Starostę Wejherowskiego i konsula Norwegii, przedstawiciela głównego darczyńcy projektu "EEA GRANTS", którzy wręczali medale zwycięzcom poszczególnych konkurencji

05 7

.Rozpoczęcie rywalizacji zostało poprzedzone słowami otuchy i życzeniami udanej rywalizacji ze strony pani Dyrektor, później nastąpiła uroczysta parada klas przygotowanymi banerami, plakatami, nagrodę za najlepsza prezentację otrzymała klasa IF.

Młodzież rywalizowała w sześciu konkurencjach na dwóch boiskach zewnętrznych - piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, sali gimnastycznej - siatkówka, tereny zielone przyszkolne - przeciąganie liny, biegi sztafetowe - na bieżni lekkoatletycznej tartanowej.

Rywalizację łączną wygrała klasa IF, drugie miejsce zajęła klasa IG, trzecia lokata przypadła klasie IID.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji byli nagradzani pamiątkowym dyplomem i medalem, jak również paczką ze zdrową żywnością.

W poszczególnych konkurencjach rywalizację wygrywały następujące klasy:

Piłka nożna - II f
Piłka koszykowa - I f
Przeciąganie liny - I h
Biegi sztafetowe - I f
Piłka siatkowa - I g
Piłka ręczna - nie udało się wyłonić zwycięzcy.
Młodzież z dużym zaangażowaniem rywalizowała w poszczególnych konkurencjach, co pokazuje, że rozwój sprawności fizycznej i rekreacji ruchowej nie jest jej obojętny.