W dniach 11-12 października  2021 r. uczniowie klas 3d,e, f wraz w wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Torunia i okolic. Długo wyczekiwany przez sytuację pandemiczną wyjazd okazał się wspaniałą szansą na integrację połączoną z nauką.

wycieczka do Torunia 4

Na początku odwiedziliśmy Chełmno, które związane jest partnersko z naszym Wejherowemofiarowaną przez nich ławeczkę oglądać możemy w Parku A. Majkowskiego. Później mieliśmy szansę zobaczyć Obserwatorium Astronomiczne UMK w Piwnicach, a w nim między innymi radioteleskopy i astrograf. Po tym udaliśmy się do pięknego zamku Anny Wazównej w Golubiu-Dobrzyniu gdzie poznaliśmy historię tego miejsca oraz legendę zamku.  Kolejny dzień rozpoczął się wyjazdem do Ciechocinka i zwiedzaniem miasteczka i jego słynnych tężni solankowych. Wycieczka nie mogła zakończyć się inaczej niż wizytą w toruńskim planetarium. Po tym udaliśmy się na zwiedzanie Torunia i warsztaty wyrobu tradycyjnego piernika.
Po dwóch dniach pełnych atrakcji i wspólnie spędzonego czasu wróciliśmy do Wejherowa późnym wieczorem. Mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli nam na kolejne wspaniałe wspólne wyjazdy.