Dnia 10 marca 2021r., uczniowie klas: 3e, 2bG, 2cG , 1c i 1b dowiedzieli się, jacy ludzie mają predyspozycje aby zostać mordercami .

 

 

zdj001

Absolwent „ Sobieskiego”, pracownik Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego,  wyjaśnił słuchaczom dlaczego niektóre osoby mają większe od innych predyspozycje do złości i większą chęć krzywdzenia innych. Podczas bardzo zajmującego wykładu Młodzież dowiedziała się, która część mózgu działa wadliwie jeśli przestępstwo popełniane jest w afekcie. Słuchacze poznali wpływ stężenia serotoniny i noradrenaliny w mózgu na zachowanie człowieka. Całe szczęście nie można winić za wszystkie niemoralne zachowania natury, bowiem jest pewność, że nawet mając „mózg mordercy” można nauczyć się zachowań  umożliwiających radzenie sobie z emocjami a wadliwie działające części mózgu można rozwijać- bo nasz mózg to materiał plastyczny!