W dniach 9-13 grudnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w seminarium międzynarodowym organizowanym przez Akademię Europejską w Otzenhausen. Do tegorocznej edycji projektu zaproszona została młodzież z Francji, Niemiec i Polski. Naszą szkołę reprezentowało 17 uczniów oraz dwoje opiekunów - Agnieszka Knurek i Tomasz Lesner.

image014

Tematem tegorocznego spotkania była „Wolność i tolerancja w dobie migracji i zagrożenia terrorystycznego”. Uczestnicy seminarium, pracując w międzynarodowych grupach, starali się odpowiedzieć na pytania: Czym jest wolność i tolerancja? Czy jesteśmy bezpieczni i wolni? W jakiej Europie chcemy mieszkać? Efekty działań były prezentowane na forum.

Całości wyjazdu dopełniła wycieczka do Starsburga, gdzie młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w grze miejskiej, zwiedzała budynek Rady Europy i degustowała regionalne przysmaki na świątecznym jarmarku.

Wszyscy uczestnicy seminarium, zarówno uczniowie jak i nauczyciele, nawiązali relacje, które pomogły we wzajemnym rozumieniu historii i kultury krajów biorących udział w projekcie. Tegoroczny wyjazd do Otzenhausen okazał się owocny w nowe znajomości, wiedzę, umiejętności, a przede wszystkim pozwolił spojrzeć na otaczających nas ludzi i rzeczywistość z innej perspektywy.

image004
image005
image006
image007
image008
image009
image010
image011
image012
image013
image014
image015
image016
image017
image018
image001
image002
image003