LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO II STOPNIA (REJONOWEGO)

KONKURSU CHEMICZNEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

ORGANIZOWANEGO PRZEZ POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY W GDAŃSKU

Wejherowski Konkurs Literacki „Powiew Weny” został rozstrzygnięty. 15 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce uroczystość wręczenia nagród. Od wielu lat wśród uczestników tego konkursu jest silna grupa uczniów I Liceum Króla Jana III Sobieskiego. Prace zarówno w kategorii poezja, jak i proza miały odwoływać się do słów Lwa Tołstoja „Czas to szansa dla wolności”. Oceniało je szacowne jury, któremu przewodniczył współczesny prozaik Daniel Odija. W nagrodzonych pracach komisja dostrzegła wrażliwość i talent ich autorów oraz niebanalną umiejętność kreowania rzeczywistości literackiej. Nasze uczennice zdobyły wszystkie nagrody w kategorii młodzieżowej do lat 19:
I nagroda - Oliwia Lejman
II nagroda – Martyna Rutkowska
III nagroda – Wiktoria Konkel
W kategorii dorosłych pani profesor Barbara Malawska zdobyła II miejsce za utwory poetyckie. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

5dcd9e49d9739 o

Niedawno pisaliśmy o literackich sukcesach naszych uczniów. Dziś informujemy o tym, co wydarzyło się dnia 18 X 2019 r. w Bielsku – Białej.
Otóż odbył się tam Finał XXXVII Wojewódzkiego i XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA, w którym laureatkami były dwie nasze uczennice: Oliwia Lejman z klasy IIb (cykl opowiadań pt.,, Miłość") oraz Bogumiła Merc z klasy III G (opowiadanie ,,Czekam").

ARG4589.jpg LIPA

Klasy medyczne: 2e i 1bG pod opieką pań: Moniki Antoniuk i Marioli Klein 16 listopada wzięły udział w laboratorium organizowanym przez Pomorski College Medyczny.

IMG010

Zgodnie z tradycją jesienną porą ( w tym roku w październiku) trzy klasy medyczne: 2c, 2e i 3e oraz ich opiekunowie, panie: Monika Antoniuk, Hanna Kalota , Dorota Kuchanny- Ardigo, niezastąpiona od lat Ewa Miziarska (brała udział w wyprawie klasy 2c i 2e) i Beata Płotka wzięły udział w zajęciach Błękitnej Szkoły we Władysławowie. Nasi Uczniowie uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach i terenówkach.

002

W dniu 15.11.2019 na hali PZSnr 2 w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce 3x3 Chłopców i Dziewcząt. Reprezentanci naszej szkoły zajęli 3 miejsce . Skład reprezentacji- Bartosz Bonarowski, Nikodem Nikrant, Maciej Konkol, Szymon Dziewior, trener Bartłomiej Woźniak, opiekun Artur Śmielak

IMG 20191115 114651

W czwartek 14 liatopada 2019 r. w  III Liceum Ogólnokształcącym im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie odbyła się III Humanistyczna Konferencja Uczniowska "Na trzy głosy o.... języku". Głosów było jednak znacznie więcej! Przybyło ponad dwudziestu referentów z pomorskich szkół, m.in. z I LO w Wejherowie, III LO w Gdyni, IX LO w Gdyni, I LO w Sopocie, II LO w Gdańsku i XX LO w Gdańsku. Nasze liceum rezprezentowała uczennica Katarzyna Kania, przy silnym wsparciu klasy III G.
Konferencję rozpoczęła wykładem inauguracyjnym poświęconym etyce wypowiedzi Pani prof.dr hab. Izabela Kępka z Uniwersytetu Gdańskiego. Wszystkie wystąpienia były niezmiernie interesujące i, co podkreślała także Pani profesor, świadczyły o bardzo wysokiej świadomości językowej młodych badaczy.

169 561

Miło nam poinformować, ze dwie uczennice Naszego Liceum wzięły udział w Powiatowo-Gminnym konkursie Méster bëlnégò czétaniô. Jest to konkurs skierowany do uczniów, którzy realizują podczas swojej szkolnej nauki język kaszubski jako przedmiot dodatkowy.

Ewelina Pelowska oraz Anna Myszke przygotowywały się do konkursu pięknego czytania bardzo intensywnie. Dziękuję im za zaangażowanie oraz oświęcony czas. Jestem pod wrażeniem ich determinacji oraz wytrwałości.

Obiecujemy, że damy też znać, jak pójdzie nam w kolejnym etapie Konkursu, już niedługo w Luzinie.
Trzymajcie kciuki!

Monika Lidzbarska
szkólnô

Już w środę rusza XIV Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka pt. “Śmiech na bis”!
Zapraszamy wszystkich miłośników teatru do Filharmonii Kaszubskiej, w dniach 14-16 listopada.
Dla Was wystąpi 16 zespołów z różnych miast Polski. Czeka Was sporo ciekawych imprez towarzyszących: pokaz charakteryzacji, występ zespołu SOG, wystawa zdjęć i plakatów.

luterek

W piątek 8 listopada oraz we wtorek 12 listopada świętowaliśmy w Sobieskim 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie piątkowej uroczystości uczniowie klas I mieli możliwość wysłuchania wykładu Pani Profesor Jadwigi Jędrej na temat stulecia niepodległości i osiągnięć Polski w tym okresie. Odśpiewany też został Hymn Narodowy.

700x450 crop 90 img 0258