Niedawno zakończył się XI Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN. POMIĘDZY. W tym roku jego zwolennicy mogli obejrzeć online m.in. spektakle , filmy, reportaże. Nasze artystyczne dusze uległy urokowi obrazów i zdjęć zamieszczonych w Galerii oraz czytaniu prozy Stasiuka i wierszy przez aktorów Teatru BOTO.

Siedmioro uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego pt. "Wygraj indeks" organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Wyrazy uznania dla uczniów oraz gorące podziękowania dla pani profesor Marioli Klein, która przygotowywała do konkursu młodzież na sobotnich zajęciach pozalekcyjnych.

wytyczne 1

Nasza uczennica, tegoroczna absolwentka Katarzyna Kania została finalistką XXXVII Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków. Spośród nadesłanych prac Jury Sejmiku -- pracownicy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego pod przewodnictwem prof. dr. hab. Macieja Sablika - postanowiło wyróżnić pracę Kasi pt „Zakazana matematyka”.

Serdecznie gratulujemy Kasi i pani profesor Iwonie Kwidzińskiej!

Serdecznie zapraszamy kandydatów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Online w „Sobieskim”, który odbędzie się 21 maja 2020 r. Transmisja rozpocznie się o godzinie 16:00 na szkolnym kanale YouTube.

Drodzy Rodzice!

Niebawem miną dwa miesiące od zamknięcia szkół i w ogóle konieczności poddania się przez nas wszystkich pewnym ograniczeniom. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja nie jest zwyczajna, może budzić niepokoje i lęki, generować negatywne emocje, z którymi czasem trudno sobie samemu poradzić. Dlatego, jak już informowaliśmy w wiadomościach na Librusie, zarówno psycholog, jak pedagog szkolny są do Państwa dyspozycji. Można się z nami kontaktować telefonicznie bądź przez Librus, aby uzyskać porady, konsultacje, albo też po prostu zwyczajnie porozmawiać.

Informujemy, że zgodnie z §1 pkt 2 Rozporządzenia MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 657), postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych będzie przeprowadzane w terminach określonych przez ministra do spraw oświaty i wychowania.

Drodzy Uczniowie,

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją "Masz potencjał, wiedz o tym". Jak pisze autorka Kamila Wodnicka stworzony ku refleksji nad swoim potencjałem, zatem przeanalizujcie :)

pedagog Jolanta Szmuda i psycholog Rafał Dębski

Narodowe święta majowe w tym roku będą wyglądały inaczej niż zwykle. Zostaniemy w domach. Niech ta inność stanie się symbolem naszej siły, przekonania, że wszystko czego teraz doświadczamy uczyni nas mądrzejszymi i silniejszymi.

Narodowe święta majoweKartka mały rozmiar 11925

autorka pracy: Agata Klawikowska, kl.1bG

Szanowni Maturzyści

Zapraszamy Was na historyczne wydarzenie w „Sobieskim” – uroczystość zakończenia roku szkolnego online.

Oglądajcie nas na szkolnym kanale YT:  https://www.youtube.com/user/liceum1wejherowo

w piątek, 24 kwietnia 2020 r. Transmisję na żywo zaczynamy o godzinie 14:00!

Przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek :)